Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 63 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

23. 1. 2019

Úspěch pro Dabing Street

Čtvrtý ročník televizních cen IDNES.cz zná své vítěze. Kategorii původní český televizní seriál 2018 vyhrál Dabing Street. Dvanáctidílný komediální televizní seriál Petra Zelenky nás zavedl do světa dabingu, do prostředí, které dalo prostor mnoha komickým situacím. Dabing Street pro televizní diváky připravila Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, na obrazovce se objevil v lednu 2018 a odstartoval tak úspěšný seriálový rok České televize.

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. Dějově se ale obě formy propojují až v desátém díle. Televizní verze příběhu o malém dabingovém studiu ZERO začíná smrtí jeho majitele, režiséra Archa. Jeho manželka, zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková), studio zdědí a má ambici jej přetvořit v úspěšný a respektovaný podnik.

Nezištně Evě pomáhají studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák). Oba mají rádi svou práci, malé dabingové studio a hlavně tajně milují Evu. Studio je ale staré, je třeba investovat do jeho modernizace. Aby Eva získala bankovní úvěr, rozhodne se přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk), což se neukáže jako úplně šťastný nápad.

Ani hledání nového kmenového režiséra nedopadne dobře. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot), který týrá herce, a dokonce jednoho dabéra vážně zraní. Herci začínají postupně práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem prášků a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec má být studio zbouráno a pozemek prodán developerům. Pavel s Karlem se ale nemíní vzdát jen tak snadno.

V seriálu je celá řada cameo rolí (postavy hrají samy sebe), v nichž se objevili Jiří Bartoška, Viktor Preiss, Filip Švarc, Vilma Cibulková nebo Ivan Trojan. „Byli jsme moc rádi, že všichni na spolupráci s námi kývli a že do toho šli. Že neměli problém se sebeironií, že jim nevadily pro ně až trapné situace,“ vzpomíná Václav Neužil.

„Dabing Street byl Petrův první a já pevně věřím, že ne poslední seriál, který pro ČT napsal a natočil. Už spolu mluvíme o případně dalším seriálu, zatím hledáme prostředí, kam jej zasadit a nějaké nápady už se nám rýsují. Bude to ale muset chvíli počkat, protože teď je před námi společná práce na Petrově celovečerním filmu Modelář, který se začne natáčet na jaře. Je to příběh dvou přátel, kteří jsou piloti dronů a bude to Zelenkův svérázný příspěvek k tematice terorismu a globální zodpovědnosti,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

15. 4. 2019Odešel Jan Jaroš
4. 4. 2019Cesta ven vede přes Most!
1. 4. 2019Postrádáte energii? Dejte si Fixu!
29. 3. 2019Jedna z nejlepších českých koncertních kapel na ČT art. Vypsaná fixa slaví 25 let
25. 3. 2019Nejlepší dramatický televizní seriál loňského roku? Dabing Street!
20. 3. 2019Umění v papučích aneb Blíž už to nejde
11. 3. 2019„Spoločne bez hraníc“ / „Společně bez hranic“
4. 3. 2019Podává se rýže, vajíčková káva a křupavé chipsy z hadí kůže
28. 2. 2019Nemáme planetu na jedno použití!
20. 2. 2019Jan

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (73)