Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 63 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

20. 7. 2018

Lidé už vědí, že program Scény ČT je pestrý. Kompresorovna byla opět zcela zaplněna!

Scéna ČT na Colours of Ostrava - den třetí

O televizi se často říká, že vede lidi k pasivnímu životu. Scéna ČT však není místem, kde se jenom sedí. Návštěvníci si mohou leccos vyzkoušet. Dnes to byla hra na bicí, na kontrabas a taky zkouška dabování. Závěr patřil dámám z hudebního světa.

Odpolední program Scény ČT začal hudebním workshopem s hudebními mistry a zároveň televizními pracovníky. Bubeník Miloš Dvořáček je totiž kameraman a Jan Tengler dramaturg. Po několika úvodních větách se šlo rovnou na věc. Dvořáček s Tenglerem rytmikou rozezněli zaplněnou Kompresorovnu, vysvětlili, jak se na nástroje hraje a bleskově vyzvali první zájemce o hru na bicí. Nikoho nemuseli přemlouvat a jako první si za bubny sedla slečna, která nejdříve musela zjistit, jak se drží paličky.

Program pokračoval tvořivou dílnou na téma dabing. Hosty byli herci a dabéři Norbert Lichý a Filip Švarc. I tentokrát se hala zcela zaplnila a Petr Vizina to okomentoval, že to vypadá, jakože si je všichni přišli prohlédnout, kdežto on by si je rád poslechl. Filip Švarc na to reagoval, že se lidem nediví, protože jeho hlas je to jediné, co z něj mohou lidi znát. Norbert Lichý odpověděl, že ho sice diváci z divadla a obrazovek znají, ale jeho hlas je z něho to nejhezčí. Oba herci předvedli dabování scénky ze seriálu Dabing Street, jiné obrazy ze seriálu si nadabovat vyzkoušelo dalších šest lidí. A pochopili, proč Filip Švarc řekl, že pět minut hekání strašně bolí. Diváci se seznámili se základními postupy dabingu, ale hlavně se dobře bavili.

Poslední část dnešního programu patřila dámám z hudebního světa. Lucie Křížková z ostravské redakce zpravodajství zpovídala jazzovou pianistku Beatu Hlavenkovou a zpívající violoncellistku Dorotu Barovou nejen o jejich aktuálním projektu s Lenkou Dusilovou, se kterým večer vystoupí v Gongu.

Taťána Reková, ČT Ostrava

21. 9. 2018Zmar, zklamání a beznaděj… Jaká byla skutečnost?
16. 9. 2018Akční ukázky na zemi i dynamické kousky letadel ve vzduchu
15. 9. 2018Nejmodernější stroje, letečtí veteráni, armádní technika. Dny NATO opět nabízí velkolepou podívanou!
13. 9. 2018Náhodný výstřel, který změnil životy sedmi lidí
8. 9. 2018Česká televize opět nabídne přenosy z Dnů NATO
6. 9. 2018Jitka Rudolfová natáčí pohádku Hodinářův učeň
6. 9. 2018Zachrání Bo Andersson slavnou automobilku?
5. 9. 2018Infiltrace: Obchod se zdravím získal nominaci na evropského Oskara
4. 9. 2018Historie, na kterou do smrti nezapomenete
3. 9. 2018Začíná Svatováclavský hudební festival, letos jako jubilant

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (73)