Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 63 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

4. 1. 2018

Hlasy těch druhých. Startuje komediální seriál Petra Zelenky Dabing Street

Rok 2001, dabingové studio ZERO, kterému po smrti jeho majitele hrozí zánik. A nesourodá skupinka svérázných zaměstnanců v čele s vdovou po majiteli, kterou spojuje snaha zachránit studio a hlavně upřímná láska k dabingu. To je výchozí situace dvanáctidílného komediálního seriálu Dabing Street režiséra a scenáristy Petra Zelenky. První díl uvede ČT1 v pondělí 8. ledna ve 21.05 hodin.

Seriál vychází ze stejnojmenné divadelní hry Petra Zelenky pro Dejvické divadlo, která v roce 2013 získala titul Nejlepší komedie roku na Grand Festivalu v Pardubicích. „Velice záhy po premiéře hry se ukázalo, že některé postavy jsou natolik životaschopné, že by prostě byla škoda nenapsat jim další osudy. O seriál si pak řekly samy,“ vysvětluje Petr Zelenka. K dobovému zasazení do roku 2001 pak dodává: „Pro mne je to poslední období, o kterém má cenu vyprávět. Charakterizoval bych jej určitou kouzelnou naivitou a zároveň zápalem pro věc - v tomto případě pro udržení malého studia. Ale vlastně je jedno, o co postavy bojují. Důležité je, že jim ještě vůbec o něco jde. Ten zápal pro věc pak už v dalších letech mezi lidmi obecně postrádám.“

Příběh seriálu začíná smrtí režiséra Jiřího Archa, majitele Studia ZERO. Jeho manželka, zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají. Eva rozšíří tým ještě o Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). A aby dostala bankovní úvěr, rozhodne se přijmout také syna ředitele banky Davida (Marek Adamczyk).

Ačkoli jejich postavy planou upřímnou láskou k dabingu, ve skutečnosti jsou zkušenosti herecké sestavy seriálu s dabingem minimální. „Žádné zkušenosti s dabingem nemám a nejsem jeho fanouškem,“ uvádí například Miroslav Krobot, který si v seriálu zahrál neurotického režiséra Jandu. „Jednou jsem dabovala sama sebe z americké produkce do české. Jinak mám pocit, že bych to těm zahraničním hercům spíše kazila,“ říká představitelka Lady Klára Voříšková a Hynek Čermák uzavírá: „Nedabuji. Je to velice náročná práce, kterou je třeba umět. A to není můj případ.“

V seriálu se ale naopak – většinou v rolích sebe sama – objeví hned několik ostřílených matadorů českého dabingu – Jiří Bartoška, Viktor Preiss, Vilma Cibulková, Ivan Trojan, nebo Filip Švarc. „Už po předpremiéře na iVysílání si diváky získal Jiří Bartoška a po předsilvestrovském maratónu ve čtyřech kinech republiky je hvězdou Dabing Street Viktor Preiss,“ prozrazuje kreativní producentka Kateřina Ondřejková. „Viktor Preiss je mimořádný člověk a herec! Takto se odkopat a udělat si ze sebe prdel umí opravdu málokdo! Je to důkaz, že u herců je úplně fuk, kolik je jim let a co už v životě odehráli,“ chválí svého hereckého kolegu Hynek Čermák.

Diváci měli možnost vidět první díl exkluzivně již na konci prosince na iVysílání České televize, nebo se zúčastnit seriálových maratonů ve vybraných kinech. Výtěžek ze vstupného putoval na charitu.

4. 3. 2018Eduard Ovčáček. Světově proslulému výtvarníkovi nadělila Česká televize dárek k narozeninám
27. 2. 2018Česká televize mediálně vzdělává neziskové subjekty, nadace a fondy. Letos poprvé i v regionech
26. 2. 2018Postřehy odjinud očima televizního štábu aneb jak bylo v Sečuánu
23. 2. 2018S nadějí, i bez ní
22. 2. 2018Krok do prázdna Jana Masaryka aneb Dokonalý zločin
21. 2. 2018Neobyčejný život Jiřího Menzela
14. 2. 2018Hřebejkova Učitelka zaujala celý svět. Nyní na obrazovkách ČT.
12. 2. 2018Akademici mezi nejlepší zařadili Spravedlnost a Kozy léčí
8. 2. 2018Předpremiéra unikátního dokumentu České televize – Banik!!!
5. 2. 2018Olympijské Dobré ráno – Král Raška

« | | 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | | » (75)