Cestujte s Českou televizí

Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 63 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

23. 3. 2006

Neváhej a pomáhej!

Velikonoční pondělí má ve vysílání České televize výjimečné postavení. Každoročně při něm zábavným pořadem vrcholí sbírka Pomozte dětem, kterou ČT organizuje společně s Nadací rozvoje občanské společnosti. Ani letos při tom nebude svým přispěním chybět Televizní studio Ostrava.

Televizní studio Ostrava se podílí na projektu Pomozte dětem od jeho vzniku. Posledních několik let jej připravuje Centrum hudby, zábavy a pořadů pro děti a mládež. Letošní hodinka z Ostravy se odehraje v prostředí diváky oblíbeného pořadu Tak neváhej a toč! a pokusí se, v poněkud jiné podobě, zachovat jeho úsměvné a atraktivní prvky.

V publiku zasednou děti a dospělí, jejichž projekty byly finančně podpořeny v loňské sbírce, společně s dalšími hendikepovanými a znevýhodněnými dětmi Moravskoslezského kraje. Hosté a moderátoři pořadu Neváhej a pomáhej! budou, v někdy velmi netradičních rolích, motivovat diváky k zaslání peněz na konto sbírky. V některých případech si nezadají ani s "hrdiny" krkolomných situací z homevidea, které jsou tradiční součástí pořadu Tak neváhej a toč!

S kamerou také navštívíme zajímavou akci, na které se podílejí především děti, rodiče a učitelé. Takto získané finanční prostředky už několik let významně obohacují sbírkové konto projektu.

Všichni, kdo se na vysílání podílejí, k němu přistupují s velikou zodpovědností a úsilím. To dokládá nejen spontánní zájem účinkujících vystoupit právě při této příležitosti. Svou premiéru bude mít i nový hudební nástroj Eduarda Hrubeše, který si kvůli vysílání Neváhej a pomáhej! pořídil zbrusu nové banjo.

Všem divákům přejeme dobrou náladu, otevřené srdce a štědrou ruku, se kterou přispějí do naší sbírky.

Sledujte v pondělí 17. dubna 2006 na ČT1 v 18:05 hodin. O vaši dobrou pohodu se postarají účinkující Marie Rottrová, Richard Krajčo, Lucie Vondráčková a moderátoři Eduard Hrubeš, Aleš Juchelka a Roman Pastorek.
Dramaturgie: Jaromír Vrlík
Režie: Martin Rek

Jolanda Pilařová
koordinace vysílání a komunikace
Televizního studia Ostrava
23. 4. 2019Hodinářův učeň: první ochutnávka je tu
18. 4. 2019Evropský úspěch: dvě festivalová uznání pro ostravské studio
15. 4. 2019Odešel Jan Jaroš
4. 4. 2019Cesta ven vede přes Most!
1. 4. 2019Postrádáte energii? Dejte si Fixu!
29. 3. 2019Jedna z nejlepších českých koncertních kapel na ČT art. Vypsaná fixa slaví 25 let
25. 3. 2019Nejlepší dramatický televizní seriál loňského roku? Dabing Street!
20. 3. 2019Umění v papučích aneb Blíž už to nejde
11. 3. 2019„Spoločne bez hraníc“ / „Společně bez hranic“
4. 3. 2019Podává se rýže, vajíčková káva a křupavé chipsy z hadí kůže

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (74)