Cestujte s Českou televizí

Publikace ke stažení

Tiskové zprávy — Televizní studio Brno — Česká televize

Televizní studio Brno

Televizní studio Brno

  • vysílá od října 2016 z moderního televizního komplexu v Brně-Líšni
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

5. 9. 2017

Nové díly Hýbánek, Jogínků a Hopsasa!

První zářijový týden začíná nejen škola, ale hlásí se také oblíbené dětské pořady na Déčku. Brněnské studio České televize připravilo nové díly oblíbených cyklů Hýbánky, Jogínci a Hopsasa. Holky a kluci si je mohou pustit vždy v pondělí, ve středu a ve čtvrtek v 18 hodin na ČT :D. Repríza je vždy následující den dopoledne.

Jako první se na televizní obrazovky vrací Hýbánky. A nejsou samy. Provází je písmenka! Děti si s moderátory Týnou a Zdeňkem tradičně zazpívají, zatančí a zařádí, ale zároveň si s nimi procvičí i výslovnost všech hlásek. „Dětí, které drmolí, špatně vyslovují, a dochází proto do logopedických poraden, je spousta, a tak jsme si řekli, že pomůžeme i v našich Hýbánkách,“ říká dramaturgyně ČT Yvetta Voráčová a zdůrazňuje, že na přípravě jednotlivých dílů pořadu jeho tvůrci spolupracovali s odborníky – logopedy. Hýbánky s písmenky mají premiéru už v pondělí 4. září a můžeme prozradit, že hned v úvodu se do hýbánkové půdičky vřítí pan instalatér, kterého pronásleduje záhadný Loula.

Překvapení slibuje i nová série Jogínků. Ti totiž sportují! Cvičitelka Bětka s dětmi prožívají další dobrodružství, při nichž poznávají nejrůznější sporty. Všechny si vyzkouší a zjišťují, jak si s nimi jóga skvěle porozumí a prostřednictvím cvičení ásan jim překvapivě a účinně pomáhá. Sportujícím Jogínkům patří na obrazovkách Déčka středeční 18. hodina.

Parťáci Hops, Nela a Jindra to s dětmi rozjedou už ve čtvrtek 7. září. V nových dílech unikátního televizního cyklu Hopsasa se opět sejdou slyšící a neslyšící děti. Společně si užijí spoustu legrace a zjistí, že aby se mohly společně bavit, nepotřebují všichni slyšet. Projekt se zaměřuje na obě divácké skupiny, naprosto průlomový je však pro děti se sluchovými vadami. Vůbec poprvé nemusí sledovat titulky či okénko s tlumočníkem v rohu obrazovky.

Přílohy

Cvičitelka Bětka s dětmi objevuje, jak si vzájemně prospívají jóga a sport (13629 kB)

Hýbánky s moderátory Týnou, Zdeňkem, dětmi a nově také s písmenky! (13539 kB)

15. 6. 2018Honza Cina s Aničkou Duchaňovou kočují na Déčku za pohádkou
7. 6. 2018Česká televize se vydává Krajinou vína
6. 6. 2018Český Detroit, ocelové srdce, černé město na východě. Tváře Ostravy v novém dokumentu České televize
25. 5. 2018Dokument Sólo pro jednu ruku získal ocenění Prix CIRCOM
24. 5. 2018Ve Zlíně padne v úterý první klapka nové kriminálky pro děti
23. 5. 2018Chtěl osvobodit Jana Husa. Ondřej Vetchý jako filozof Jeroným Pražský
17. 5. 2018Lezec Adam Ondra překonává světové rekordy přímo před kamerami České televize. Natáčí se nový cestopis
11. 5. 2018Youtuber, raperka i politik v indické továrně na boty. Zlatá mládež vystoupí z komfortní zóny a za hranice Česka.
17. 4. 2018S Lucií Výbornou do tůní, jezer a řek v novém přírodovědném cyklu Magické hlubiny
23. 1. 2018ArtZóna poprvé z Brna

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (31)