ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. ledna 2018 Vladislav

Moravce přivítaly v Letohradu tisíce lidí, Samková pokřtila knihu o Soči

Velikost textu:

Praha - Nejvíce medailí si ze Soči přivezl biatlonista Ondřej Moravec. S trojicí cenných kovů se pochlubil fanouškům ve městě, kde vyrůstal: v Letohradu. A dočkalo se mu velkého přivítání od přibližně tří tisícovek příznivců. 

"Jsem hrozně rád, že sem přišlo tolik lidí. Chtěl bych jim za to moc poděkovat," řekl Moravec. A jemu zase poděkovala místní radnice šekem na deset tisíc korun za reprezentaci města. Uvítací ceremoniál si Letohrad zopakuje 11. dubna, kdy přijede celá biatlonová reprezentace.

Samková pokřtila knihu o Soči

Přestože od ukončení Her uplynuly jen čtyři dny, už je na světě kniha plná příběhů a fotografií ze Soči. Úlohy pokřtít knihu, ve které si čtenáři mohou připomenout všechny české úspěchy, se ujala zlatá snowboardistka Eva Samková. Křtu asistovali i další olympionici a pro všechny byla překvapením. Z tiskárny vyšla jen tři hodiny před samotným křtem. 

"Moc mě těší, že mě dali na titulní stranu. Doufám, že budu mít možnost si ji prohlédnout blíže," přála si Samková. V knize, která je oficiální publikací ČOV je 250 fotografií od Jiřího Koliše a Herberta Slavíka. Ty zachycují dění v Soči den po dni. "Je super, doufám, že tímto přivedeme víc sportovců k biatlonu," řekla Veronika Vítková.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.