ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. ledna 2018 Vladislav

Strachová: Za medaili bych byla šťastná, ale jsem spokojená

Velikost textu:

Soči - Šárka Strachová sice neobhájila bronzovou medaili ve slalomu, přesto byla s výsledky na svých posledních olympijských hrách v kariéře spokojená. Devětadvacetiletá česká reprezentantka měla před rokem a půl vážné zdravotní problémy a absolvovala operaci nezhoubného nádoru na mozku. I s ohledem na to považuje deváté a desáté místo v Soči za úspěch.

Šárka Strachová při své poslední olympijské jízdě
Šárka Strachová při své poslední olympijské jízdě

"Za medaili bych byla šťastná, ale s těmito výsledky jsem spokojená," řekla Strachová novinářům a přiznala, že se v ní bijí dva hlasy. "Jeden říká, že tento výsledek zhruba odpovídá výsledkům v sezoně. A je trošku zklamaný, je mu to líto, protože každý sportovec sní a chce udělat maximum pro medaili. Druhý ho zase drží trošku při zemi a říká mu: Uklidni se. Desáté místo je úžasné, podívej se, kde jsi byla před rokem a půl, kdy jsi nevěděla, jestli budeš vůbec lyžovat. Dokázala jsem se skvěle vrátit," vysvětlovala.

V červenci 2012 podstoupila operaci mozku. Již v následující sezoně ale začala opět závodit a nyní věří, že už je zase schopná bojovat o nejvyšší pozice. "Věřím, že to pořád budeme posouvat dále, a pokud chci zaútočit na nejvyšší příčky, kde si pořád věřím, že na to mám, tak potřebujeme vylepšit startovní číslo," uvedla Strachová. Už se cítí zdravotně fit, i když má ještě stále potíže s chybějícím růstovým hormonem. "Teď už spíše doháním kondici, protože před rokem a půl jsem přišla o svaly. Na to, abych jezdila do pětky, už ale všechno mám," řekla.

Soči je její poslední olympiádou, příští sezonu ale určitě odjede

Na olympiádě se už ale o podobný úspěch nepokusí. Momentálně počítá s tím, že absolvuje ještě příští sezonu. I proto si hry v Soči užívala. "Bylo to fajn. Užila jsem si je včetně zahájení i vlajkonošství, což byl velmi silný zážitek. Chtěli jsme na čas odletět, ale nakonec jsme tady zůstali celou dobu, protože podmínky na trénink byly velmi dobré. Vychutnala jsem si olympiádu od začátku do konce," uvedla Strachová.

Vlajkonoška české výpravy Šárka Strachová
Vlajkonoška české výpravy Šárka Strachová

V Soči neúspěšně kandidovala do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. "Volby byly hodně paralelní se sportem. Ono se nesmí nic někde propagovat, lobbovat, dělat reklamu, přemlouvat sportovce a tahat je do volebních místností. Je to všechno velmi striktní a zakázané. Dostala jsem odznak jako kandidát, aby se mě sportovci mohli zeptat, kdyby měli zájem zjistit, jak tu kandidaturu myslím," popsala svou krátkou "politickou" kariéru.

Z toho, že zvolená nebyla, nedělala tragédii. "Samozřejmě jsme se snažili, abych byla zvolená. Bohužel ta konkurence byla tak silná, že se to nepovedlo. Budu držet palce, aby na dalších olympijských hrách český kandidát byl zvolen," uvedla Strachová, která získala 200 hlasů a mezi devíti kandidáty skončila osmá.

Účastnice olympijských her v Turíně a Vancouveru ocenila příjemnou atmosféru v Soči. "Olympijské hry jsou to velmi příjemné, na to, jaké předtím panovaly negativní zprávy... Samozřejmě pár drobností, i když nevím, jestli bych si teď na nějakou vzpomněla, nefungovalo úplně ideálně. To vždycky, tomu se takováhle akce nevyhne," dodala Strachová, která v neděli ještě před slavnostním zakončením her odletí do Prahy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.