Taháky 22. 2: Druhý pokus pro Ledeckou, biatlonisté uzavřou úspěšné tažení

Soči - Snowboardistka Ester Ledecká bude mít druhou šanci atakovat medailové pozice v paralelním slalomu. Biatlonisté zakončí program štafetou mužů, na své poslední olympijské závody se chystají slalomáři specialisté. Třicítku volně poběží nejlepší česká lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová. Čtyřbob s pilotem Janem Vrbou se pokusí co nejvíc držet krok se světovými esy, které však mají k dispozici mnohem rychlejší stroje. Přímé přenosy všech závodů a utkání sledujte zde.

Ester Ledecká
zdroj: REUTERS autor: MIKE BLAKE

Ledecká začne opět kvalifikací a plán je jasný - vyhnout se Patrizii Kummerové. Švýcarská snowboardistka ji vyřadila ve čtvrtfinále obřího slalomu a pak si dojela pro zlato. Ledecká ji přitom ze všech soupeřek potrápila nejvíc a v cíli zaostala jen o tři desetiny.

Ve slalomu je Kummerová možná ještě větší favoritkou, z deseti posledních slalomů ve světovém poháru jich sedm vyhrála. Ale v lednu v rakouském Bad Gasteinu s ní Ledecká prohrála až ve finále, což by byl ideální scénář i pro druhý olympijský závod. Na domácí trati bude hodně nebezpečná i ruská mistryně světa Jekatěrina Tuděgeševová.

6:15 Snowboarding - paralelní slalom ženy - kvalifikace

10:15 vyřazovací část

Biatlonisté střádají zbytky sil po náročném programu na mužskou štafetu. Před rokem při olympijské generálce si české kvarteto dojelo v Krasné Poljaně pro bronz. Zkušený Michal Šlesingr má zdravotní problémy, a tak medailisty z individuálních závodů Jaroslava Soukupa a Ondřeje Moravce doplní mladíci Tomáš Krupčík a Michal Krčmář. Hodně bude záležet na tom, s jakou ztrátou přivezou štafetu pro finišmana Moravce.

15:30 Biatlon - štafeta 4x7,5 km muži

Sjezdař Bank s třemi umístěními v elitní desítce už teď může hovořit o nejlepší ze svých čtyř olympiád. Slalom v superkombinaci se mu moc nepovedl, ale možná si ještě nějaké překvapení schoval pro své sobotní loučení. Ve Whistleru před čtyřmi lety zaskočil ve slalomu soupeře šestým časem po prvním kole, to druhé mu už tolik nevyšlo a skončil jedenáctý.

Ondřej Bank
zdroj: Reuters

13:45 Sjezdové lyžování - slalom muži - 1. kolo

17:15 slalom muži - 2. kolo

Rozhovor s lyžařkou Vrabcovou-Nývltovou po sprinterské kvalifikaci na Zlaté lyži

10:30 Běh na lyžích - 30 km volně s hromadným startem ženy

Program na sobotu:

6:15 Snowboarding - paralelní slalom ženy - kvalifikace (Ledecká),

10:15 Snowboarding - paralelní slalom ženy - vyřazovací část (Ledecká),

10:27 Snowboarding - paralelní slalom muži,

10:30 Běh na lyžích - 30 km volně s hromadným startem ženy (Vrabcová-Nývltová, Moravcová, Nováková),

13:45 Sjezdové lyžování - slalom muži - 1. kolo (Bank, Krýzl, Trejbal, Vráblík),

14:51 Rychlobruslení - stíhací závod družstev muži,

15:14 Rychlobruslení - stíhací závod družstev ženy,

15:30 Biatlon - štafeta 4x7,5 km muži (Česko),

16:00 Hokej - muži: o 3. místo,

17:30 Boby - čtyřboby muži 1. a 2. jízda (Česko).