ČTsport

ČTsport
sobota 24. června 2017 Jan

Vrabcová se obávala, nakonec z toho byl životní výsledek

Velikost textu:

Krasnaja Poljana - Eva Vrabcová-Nývltová byla po jedenáctém místě ve skiatlonu nadšená. Jejím cílem bylo umístit se na olympijských hrách do patnáctky, teď má splněno. Na své třetí olympiádě si někdejší dvojnásobná medailistka z juniorského mistrovství světa dojela pro životní výsledek. Přitom ještě před pár dny si myslela, že její vystoupení v Soči skončí průšvihem.

Eva Vrabcová-Nývltová
Eva Vrabcová-Nývltová

S českým týmem totiž odjela před olympiádou na vysokohorskou přípravu do Lavaze, i když nechtěla. Prý se musela podvolit, třebaže její zkušenosti s tréninkem ve vyšší nadmořské výšce nejsou dobré. A ještě při tréninku v Krasné Poljaně si myslela, že je zle. "Nejezdilo se mi dobře, neudýchala jsem rychlejší trénink. Ještě včera to nebylo úplně ono. Ale dneska to najednou bylo v pohodě," radovala se po úspěšném závodu.

Eva Vrabcová-Nývltová:

"Klasika pro mě byla utrpení, protože mně to přišlo ze začátku rychlé. Říkala jsem si, že jsem to přepálila a co teď budu dělat… Naštěstí skate mě podržel jako celou sezonu. Jsem spokojená s tím, že jsem se pak rozjela. I když v Davosu nebo na Tour mě to bolelo daleko míň než tady. Myslím si, že jedenáctý místo je pro mě úplně fantastické."

Před osmi lety získala stříbro na klasické pětce a bronz ve skiatlonu na MSJ, ale přechod mezi seniorky nezvládla. Každé umístění ve třicítce považovala za úspěch, ale moc jich nebylo. Možná i proto, že tréninku nevěnovala všechno. Až loni, rok před svou třetí olympiádou, si uvědomila, že se buď zlepší, nebo ukončí kariéru. Angažovala kondičního trenéra Filipa Tomáše, upravila jídelníček a svůj sportovní život od základů změnila.

Trénuje ne proto, že musí, ale proto, že chce. "Když jdu třeba večer v osm hodin do posilovny, vůbec mi to nevadí," podotkla. Dřív tomu tak ale nebylo. "Nadávala bych, že jsem přijela pozdě domů nebo že na to nemám čas a sílu. Odtrénovala bych to, ale proto, že jsem musela. Teď mi to nevadí," doplnila.

Zlepšila se její kondice, má i větší psychickou podporu. Dostala totiž nabídku na práci, neboť bez výsledků s penězi z lyžování jen těžko vyžije. "To mě uvolnilo. Všichni se smířili s tím, že to může být opravdu moje poslední sezona. Uznali, že s těmi penězi, co mám... Nechci být pořád živena," uvedla žena Martina Vrabce, člena jejího servisního týmu.

Ještě se to může zlepšit

V Soči má ještě před sebou další závody. A po týdnu na olympiádě, kdy se v tréninku trápila, se uvolní. Vždyť dnes jela první závod od úspěchu na Tour de Ski, kde byla osmá. "To může pomoct," řekla. Vzhlíží hlavně k třicítce volnou technikou. "Necítila jsem se dneska ještě úplně super, takže věřím, že by se to mohlo ještě zlepšit," prohlásila. "Každopádně už teď jsem šťastná, je to nádherný," usmívala se spokojeně.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Řecko - Francie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Řecko - Francie aktualizováno před 1 hodinou Praha - Šampionát basketbalistek pokračuje. Ve hře byly ještě dvě poslední volné vstupenky na mistrovství světa, které si zajistily Lotyšky a Turkyně. Prvními finalistkami jsou ...
   • ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0 vydáno před 46 minutami Krakov – V Krakově se hraje utkání, které velmi zajímá českou reprezentaci. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky věří, že nedojde na černý scénář a Italové neporazí své ...
   • Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště
    Video
    Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště vydáno před 48 minutami Brno – Na brněnském Výstavišti byla zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Přes 4000 mladých sportovců ve věku 13–16 let bude soutěžit o svoje první velké medaile. Přímý přenos ...
   • ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2 aktualizováno před 7 minutami Tychy – Jestli čeští fotbalisté do 21 let chtějí postoupit do semifinále mistrovství Evropy, musejí porazit Dánsko. A to nejlépe co největším rozdílem – při tří a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.