ČTsport

ČTsport
čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement

Sdruženář Portyk by v Soči neměl chybět, se zlomeninou pojede i na MSJ

Velikost textu:

Praha – Když si minulý týden v přípravě zlomil prsteníček na pravé ruce, spekulovalo se o tom, že bude muset vynechat olympijské hry. Sedmnáctiletý sdruženář Tomáš Portyk však po operaci dostal od lékařů svolení závodit, a tak by jeho start v Soči neměl být ohrožen. Dokonce se zúčastní i juniorského mistrovství světa ve Val di Fiemme, které startuje v těchto dnech.

Tomáš Portyk
Tomáš Portyk

Portyk se připravoval v polských Jakuszycích na běžkách, ale upadl. Jeho zlomený prst lékaři ihned operovali v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou a při dnešní kontrole mu doktor Radek Kebrle dal souhlas se startem. Zlomeninu zpevněnou destičkou mu přikryl minidlahou, zvnějšku ji zakrývá jen náplast.

"Dohodli jsme se, že ve Val di Fiemme absolvuje v úterý a ve středu dva skokanské tréninky a současně i jeden běžecký. Uvidíme, jak na tom bude, protože zatím ve zraněné ruce ještě nedržel hůlku," uvedl otec a trenér Tomáš Portyk starší.

Lékař závodníkovi zaručil, že prst zátěž vydrží a nepovolí. "Vše ostatní už bude jen otázkou Tomášovy vůle," řekl trenér. Jeho syn má mezi juniory šanci na medaili, závod by měl být i testem pro Soči. "Konečné rozhodnutí, zda k závodům nastoupí, necháváme pouze na něm," dodal Tomáš Portyk starší.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.