ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína

Trenér sáňkařů Jíra: Když má konkurence 250 jízd tréninku, my máme 50

Velikost textu:

Praha – Čeští sáňkaři ještě nikdy na olympiádě medaili nezískali. A bez přehnaně velkých ambicí jedou sáňkaři i do Soči. Český tým poprvé po dlouhé době obsadil všechny disciplíny včetně soutěže družstev. Trenér Luboš Jíra doufá v umístění kolem desátého místa, v českých podmínkách bez kvalitního zázemí by i to byl velký úspěch.

Luboš Jíra
Luboš Jíra

Českým sáňkařům se na olympiádě po letech podařilo obsadit všechny disciplíny. "Myslím, že naposledy to bylo někdy v Albertville v roce 1992. Od té doby jsme obsazovali pouze kategorii dvojic mužů. Až letos se nám podařilo kvalifikovat a obsadit všechny čtyři disciplíny včetně nové kategorie družstev. Pro české sáňkování je to krok kupředu," ví Jíra.

České ambice jsou vzhledem k podmínkám poměrně skromné. "Od dvojice Brož – Brož chceme, aby kluci zabojovali do desátého místa. Kdyby se Ondřej Hyman dostal do dvacítky, bylo by to parádní. Vendula Kotenová letos jezdí první sezonu za ženy, pomoci by nám měla spíše ve družstvech," vyjmenovává trenér.


V tuzemsku existují pouhé tři dráhy, ani jedna ale nemá umělé chlazení. "Potřebujeme, aby bylo alespoň mínus pět stupňů. Letos nám počasí vůbec nepřeje," zoufá si Jíra. To se samozřejmě podepisuje na tréninku. "Během října se v zahraničí začíná jezdit na ledě. Když my nastupujeme do světového poháru, máme 50 jízd na ledě. A konkurence má 250 jízd."

Do Soči se reprezentanti přesto těší. Dráha slibuje zajímavou, přesto ale bezpečnou podívanou. "Dráha je každopádně rychlá. Závodníci dosahují rychlosti až 140 km/h. Je též technicky velice náročná, hlavně je ale bezpečná," uzavírá Jíra.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo
    Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo aktualizováno před 14 minutami Druhé francouzské dějství souboje Johannese Bö vs. Martin Fourcade a druhé jasné vítězství pro Nora. Stíhací závod opanoval s naprostou převahou, na střelnici ani jednou nechyboval.
   • ŽIVĚ: Rusko – Kanada
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Rusko – Kanada vydáno před 46 minutami Channel One Cup má na programu pikantní střetnutí. Domácí Rusové hrají s velkým rivalem z Kanady. Sborná má velkou motivaci v utkání uspět, jelikož kromě vítězství na turnaji by ...
   • ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca vydáno před 36 minutami Na mistrovství světa klubů se začíná hrát o medailové pozice. Prvním na programu je duel o třetí místo, v němž domácí tým Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů hraje ...
   • ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku
    Sport živě
    ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku vydáno před 2 hodinami Poblíž rakouského Innsbrucku svádějí bitvy v ledovém korytě nejlepší bobisté a bobistky. Závod žen ovládla podobně jako ve Winterbergu Němka Stephanie Schneiderová. Druhá skončila ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.