ČTsport

ČTsport
sobota 26. května 2018 Filip

Vítkovou a Václavíka vítali v Jilemnici s jásotem

Velikost textu:
aktualizováno 1. 3. 2018 19:43

Podkrkonošská Jilemnice s jásotem vítala své olympioniky. V mrazivém počasí dorazila na podium před radnicí bronzová medailistka z biatlonového sprintu Veronika Vítková a doprovázel ji reprezentační kolega Adam Václavík.

Veronika Vítková na zaplněném náměstí v Jilemnici
Veronika Vítková na zaplněném náměstí v Jilemnici

Vítková si uvědomuje, že letošní sezona olympiádou ani zdaleka nekončí. Do dalších závodů se pustí povzbuzena výsledky v Koreji. "Byly to, myslím, dobré výsledky, odjížděla jsem spokojená. Sice jsem si to trošku vždycky pokazila na střelnici, pak se tam člověk zdrží déle na trestném kole, ale to je biatlon," řekla v Jilemnici.

"Jsem ráda, že se mi podařil ten jeden závod a odvezla si vytouženou medaili. Špička je tak vyrovnaná, takže tam bylo hodně adeptek na medaile a tak nějak jsme si je spravedlivě rozdaly," dodala.

Před sebou má ještě starty na dvou Světových pohárech. "Věřím, že mi ta vítězná vlna vydrží a že budu bojovat o místa někde vepředu," přála si.

Václavík v Pchjongčchangu zažil olympijský křest. Startoval ve dvou závodech, žádnou medaili si sice nepřivezl, ale účast na Hrách považuje za velkou zkušenost. "Úplně spokojený nejsem, očekávání bylo větší. Samozřejmě byl to první start na olympijských hrách, takže to bylo hlavně o sbírání zkušeností. Nejsem spokojený s výsledkem a s výkony, ale na druhou stranu si myslím, že zkušeností jsem získal hodně a třeba za čtyři roky v Pekingu je dokážu prodat a udělat nějaký lepší výsledek," poznamenal.

Pozvaní na jilemnické náměstí byli i další místní sportovci. Mezi těmi, kteří Česko reprezentovali na Hrách v Pchjongčchangu, totiž byla zhruba desítka těch, kteří z Jilemnice buď pocházejí, nebo jsou absolventy zdejšího sportovního gymnázia. Většina pozvaných už ale zamířila na další závody.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Chris Froome bude novým šampionem Giro d'Italia. Dumoulin útočil marně
    Chris Froome bude novým šampionem Giro d'Italia. Dumoulin útočil marně vydáno před 14 minutami Čekalo se, zda ve dvacáté etapě Giro d'Italia ještě dojde k přeskupení sil. Nedošlo k tomu, i když nikoliv pro nedostatek snahy. Tom Dumoulin zkusil v závěrečném stoupání do Cervinie ...
   • ON-LINE: Bohemians 1905 – Sparta Praha
    Online reportáž
    ON-LINE: Bohemians 1905 – Sparta Praha vydáno před 30 minutami Také v závěrečném 30. kole první ligy jde ještě o hodně. V malém pražském derby mezi Bohemians a Spartou je ve hře zejména třetí příčka tabulky, která by Spartě zajistila ...
   • ŽIVĚ: Česko - Slovensko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko - Slovensko vydáno před 30 minutami V Praze nastupují k dalším utkáním Evropské ligy české volejbalistky a volejbalisté. Češky porazily dvakrát Španělsko a vedou skupinu C. Domácí volejbalisté naopak dvakrát ...
   • ŽIVĚ: Závod mužů do 23 let
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod mužů do 23 let vydáno před 46 minutami Loňský šampion je zpátky. Petter Fagerhaug loni ujel před novoměstskými diváky všem soupeřům a s přehledem zvítězil. Zopakuje bronzový medailista z mistrovství světa znovu svůj ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.