ČTsport

ČTsport
čtvrtek 22. března 2018 Leona

Korejky kritizovaly po vypadnutí kolegyni, fanoušci teď žádají jejich konec v reprezentaci

Velikost textu:

Vypadnutí jihokorejských rychlobruslařek ve čtvrtfinále stíhacího závodu družstev má emotivní dohru. Kim Po-um a Pak Či-u hrozí kvůli chování vyřazení z reprezentace. Obě totiž za viníka neúspěchu označily třetí členku týmu No Son-jong, což se nelíbilo fanouškům. Petici za vyloučení dvojice závodnic už podepsalo 500 tisíc lidí, přičemž k tomu, aby se jí začala zabývat vláda, stačí 200 tisíc.

Jihokorejské rychlobruslařky
Jihokorejské rychlobruslařky

No Son-jong totiž dojela v pondělní čtvrtfinálové jízdě zhruba čtyři sekundy za reprezentačními kolegyněmi, a protože konečný čas se počítá až po dojetí posledního člena týmu, zaostala Korea čtyři vteřiny za postupem. Vyřazení přímo v hale No Son-jong oplakala, protože chtěla případnou medaili věnovat bratrovi a bývalému mistru světa v shorttracku No Čin-kjuovi, který předloni podlehl ve 23 letech rakovině.

Naopak Kim Po-um a Pak Či-u si na výkon týmové kolegyně postěžovaly novinářům. "Stíhačku rozhoduje čas posledního bruslaře a tam se nám dneska nedařilo," uvedla Kim Po-um. "Ani jsem nevěděla, že No Son-jong je daleko za námi. Mohl za to hluk v hale," přidala Pak Či-u.

Za vyjádření se na ně snesl hněv fanoušků a nepomohla ani slzavá omluva Kim Po-um na emotivní tiskové konferenci. Tam také reprezentační trenér uvedl, že No Son-jong sama chtěla jet závěrečné kolo jako poslední. To však rychlobruslařka popřela s tím, že měla jet jako druhá.

"Trénovaly jsme každá jinde, takže jsme ani neměly šanci se potkat, natož spolu mluvit," prohlásila No Son-jong, která navíc kvůli administrativní chybě málem přišla o místo na domácí olympiádě. Korejský svaz, který v poslední době čelí obviněním z protěžování a týrání závodníků, se za pochybení omluvil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.