TCL V Repre

Kanaďanky jasně vyhrály, americké hokejistky se s Finkami nadřely

Olympijský hokejový turnaj žen přinesl výhry favorizovaných týmů. Ruský výběr startující pod olympijskou vlajkou podlehl Kanadě jasně 5:0, zato druhý zápas ve skupině A přinesl dramatický boj a Američanky potvrdily vítězství nad Finkami až v poslední minutě.

Kanadské hokejistky porazily ruský výběr
zdroj: Reuters autor: Brian Snyder

Kanaďanky se v první třetině marně snažily udolat ruskou obranu, ale po přestávce nastřílely soupeřkám tři branky a v závěrečné třetině je dorazily.

Druhý zámořský celek měl daleko těžšího soupeře. Finky dokonce v poslední minutě úvodní části hry vstřelily úvodní gól. Američanky sice ve druhé třetině dokázaly dvěma brankami otočit výsledek, ale definitivně rozhodla až Cameranesiová, která se třináct vteřin před koncem trefila už do prázdné finské branky a dala na 3:1.

Ženy - skupina A:

USA - Finsko 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) Branky: 29. Lamoureuxová-Morandová, 32. Coyneová, 60. Cameranesiová - 20. Hoviová.

Kanada - OSR 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) Branky: 22. a 49. Johnstonová, 36. a 51. Daoustová, 25. Irwinová.