Dohráno MOL Cup

Watabe dokonal v Seefeldu hattrick, Portyk byl diskvalifikován

Akito Watabe vyhrál i třetí závod Světového poháru v Seefeldu. Japonský sdruženář tak suverénně ovládl rakouskou minisérii a stal se novým lídrem průběžného pořadí SP. Tomáš Portyk dokončil závod, do něhož nastoupila jen třicítka sdruženářů, na 20. místě s odstupem čtyř minut za Watabem, nakonec byl ale diskvalifikován. Podle rozhodnutí jury neprojel celou trať správně ve značeném koridoru.

Akito Watabe
zdroj: AP autor: Kerstin Jönsson

V celkovém hodnocení seriálu předstihl Watabe díky bonusovým bodům za Seefeld-Triple dosud vedoucího Jana Schmida z Norska o 40 bodů.

Watabe nastupoval po dvou skokanských kolech k běhu na 15 kilometrů s náskokem 48 sekund před Jarlem Magnusem Riiberem a na trati na norského soupeře získal téměř další půlminutu.

Na třetí příčku se v německém fotofiniši propracoval Fabian Riessle před Vinzenze Geigera. Dosavadní lídr SP Schmid se propadl ze třetí na sedmou pozici.

Příští víkend sdruženáře čeká generálka na olympijské hry v Pchjongčchangu, závodit se bude v japonské Hakubě.

SP v severské kombinaci v Seefeldu:

1. A. Watabe (Jap.) 34:58,6 min., 2. Riiber (Nor.) -1:14,9, 3. Riessle, 4. Geiger (oba Něm.) oba -1:57,9, 5. Graabak (Nor.) -2:02,4, 6. Frenzel (Něm.) -2:07,4, 7. Schmid (Nor.) -2:09,8, 8. Hirvonen (Fin.) -2:13,5, 9. Andersen (Nor.) -2:28,0, 10. Seidl (Rak.) -2:42,1, ...Portyk diskvalifikován po běhu.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. A. Watabe 745, 2. Schmid 705, 3. Graabak 528, 4. Riessle 527, 5. Rydzek (Něm.) 500, 6. Andersen 452, ...28. Portyk 88, 44. Dvořák 16.