ČTsport

ČTsport
středa 17. ledna 2018 Drahoslav

Na OH bude mít české rychlobruslení nejvíce zástupců v historii

Velikost textu:

Doposud na olympijských hrách startovali současně maximálně dva čeští zástupci. V Pchjongčchangu bude mít ale podle všeho české rychlobruslení rekordní zastoupení. Na základě výsledků ve Světovém poháru si reprezentantky vyjely devět účastnických míst na jednotlivých tratích. V Koreji by se tak měly představit Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Nikola Zdráhalová a není vyloučené, že šanci dostanou i Natálie Kerschbaummayr nebo Eliška Dřímalová.

Nikola Zdráhalová s reprezentačními kolegy
Nikola Zdráhalová s reprezentačními kolegy

"Jak obsadíme tratě a kým, se rozhodneme až na konci roku nebo na začátku ledna," řekl reprezentační trenér Petr Novák.

Podle zatím neoficiálních informací má Česká republika zajištěné jedno místo ve startovní listině na trati 500 metrů, dvě na tratích 1000, 1500 a 3000 metrů, jedno na trati 5000 metrů a jedno v závodě s hromadným startem. Ve čtyřech případech jsou navíc Češky na pozici náhradnic.

"Ukazuje se, že nemá cenu, aby jeden člověk startoval na tolika tratích, jako jsme to dělali. Martina, Nikola a Karolína jsou jasné, něco by ale mohla obsadit i další děvčata," uvedl Novák. S úspěšností svých svěřenkyň v SP je spokojený. "Zatím na olympiádě nejvíc startovali dva rychlobruslaři, teď jich bude určitě víc," pochvaloval si.

Zatímco ženy v kvalifikaci o olympiádu uspěly, mužům se tolik nedařilo. Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz zůstal těsně pod čarou. "Na pětce byl desetinky od pozice náhradníka. Musíme počkat, až jednotlivé země své zástupce přihlásí, pak bude jasné, zda se na olympiádu nedostane," dodal Novák.

Mezinárodní bruslařská unie bude jednotlivé země o přidělených účastnických místech oficiálně informovat 27. prosince, do 12. ledna pak musí své závodníky potvrdit jednotlivé státy. Až poté dojde případně k přerozdělení volných míst.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.