Erbanová v Heerenveenu uzavřela na pětistovce elitní desítku

Heerenveen (Nizozemsko) - Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila desátá v závodě na 500 metrů na Světovém poháru v Heerenveenu a při druhém startu v seriálu o jedno místo vylepšila své dosavadní maximum v sezoně. Z vítězství se radovala Japonka Nao Kodairaová, za kterou Erbanová s časem 38,38 sekundy zaostala o 66 setin.

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka vynechala úvod SP ze zdravotních důvodů, před týdnem v Astaně byla na pětistovce jedenáctá a následně musela startovat v divizi B, protože neměla dostatečný počet bodů. Druhé místo ve slabší skupině ji vrátilo do divize A.

V Heerenveenu se Erbanová představila hned ve druhé rozjížďce a dlouho se držela v popředí výsledkové listiny. Favoritky v čele s Kodairovou ji pak odsunuly na konec první desítky. Zisk 28 bodů Erbanovou posunul na průběžně osmnácté místo v disciplíně. V čele je dnes druhá Jü Ťing z Číny.

Erbanová byla jedinou Češkou, která se ve čtvrtém podniku SP v Heerenveenu představila. Původně přihlášený tým kouč Petr Novák ze závodu odhlásil s ohledem na zdravotní stav Martiny Sáblíkové, která má stále problémy s pravým kolenem.

Výsledky SP v rychlobruslení v Heerenveenu

Muži:

500 m: 1. Murašov (Rus.) 34,50, 2. Waš (Pol.) 34,79, 3. Whitmore (USA) 34,81.

Průběžné pořadí (po 6 závodech): 1. Kuližnikov (Rus.) 425, 2. Murašov 305, 3. Ntab (Niz.) 248.

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 37,69, 2. Ťing Jü (Čína) 37,81, 3. Cudžiová (Jap.) 37,97, ...10. Erbanová 38,35, v divizi B: 20. Zdráhalová (obě ČR) 40,58.

Průběžné pořadí (po 6 závodech): 1. Ťing Jü 452, 2. Kodairaová 400, 3. Cudžiová 395, ...18. Erbanová 71.