ČTsport

ČTsport
středa 13. prosince 2017 Lucie

Sáblíková je v pohodě, trenér ale varuje před prasklinkou

Velikost textu:
aktualizováno 19. 11. 2013 17:21

Praha - Zranění Martiny Sáblíkové ze sobotního závodu ve Vancouveru, k němuž došlo jen desítky dní před olympijskými hrami, vzbudilo v Česku málem národní pozdvižení. Již během víkendu se ale ukázalo, že zdravotní komplikace české rychlobruslařky nejsou vážnějšího rázu. "Myslím, že to je dobré. Lepší se to docela rychle. Ve čtvrtek normálně pojedu na soustředění, takže já si myslím, že to bude v pohodě," uklidňuje veřejnost Sáblíková. Trenér Petr Novák ale nevyloučil, že by Sáblíková mohla pro jistotu vynechat následující závod světového poháru v Astaně.

přehrát video
Sáblíková se vrátila ze zámoří s poraněným tříslem

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se v doprovodu svého trenéra Petra Nováka již vrátila ze zámoří a na pražském letišti ji okamžitě obsypali novináři naplnění starostmi o její zdraví. Panovaly obavy, zda si Sáblíková přece jen inkriminovaný sval nenatrhla. Již ve Vancouveru podstoupila rychlobruslařka vyšetření magnetickou rezonancí, jež ale ukázalo, že se jedná s největší pravděpodobností jen o natažený sval.

"Dívalo se na to více expertů a dlouho nemohli nic najít. Mají ale podezření, že by tam mohla být nějaká milimetrová prasklinka, abych to řekl česky," varoval ovšem trenér Novák, který nechce tradičně nic podcenit. "Každopádně na soustředění i do Astany pojedeme a program přizpůsobíme aktuálnímu stavu," dodal. "Kdyby to nešlo, pojede opatrně a v klidu, aby získala body," uvedl Novák. 

Olympijské hry se blíží, a tak Novák nechce návrat na led uspěchat. "Bude zatím trénovat pouze na kole, na bruslích zatím jezdit teď několik dní nebude," prohlásil trenér. Naopak náruživá Sáblíková se chtěla k tréninku vrátit prakticky okamžitě po vancouverském závodě. "Radši mi zabalili kolo, abych nemohla jezdit ani na pokoji na trenažéru," usmívala se.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko – Finsko
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Česko – Finsko vydáno před 39 minutami Generálkou na olympijský turnaj v Pchjongčchangu je ruský Channel One Cup v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Česká reprezentace hraje v úvodním utkání proti Finsku v pražské O2 areně.
   • ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid vydáno před 42 minutami Jméno prvního finalisty mistrovství světa klubů už je známé, Gremio. Kdo bude tím druhým, se rozhodne v semifinálovém duelu mezi domácí Al-Jazirou ze Spojených arabských emirátů a ...
   • Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil
    Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil vydáno před 3 hodinami Oznámení o nálezu nadměrného množství salbutamolu v moči Chrise Frooma rozhýbalo sportovní svět. Porušil nejúspěšnější cyklista své generace dopingové regule? Jan Chlumský z ...
   • Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12.
    Video
    Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12. vydáno před 6 minutami Soutěžte se Síní slávy Českého hokeje během Turnaje Channel One Cup a vyhrajte tři kožené bundy a dresy. Jde o repliky originálů, které nosili čeští mistři světa během ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.