Ve Winterbergu vládli domácí Němci, české čtyřboby do druhých jízd nepostoupily

Světový pohár v jízdě na bobech pokračoval v německém Winterbergu. Na domácí půdě potvrdily dominanci německé čtyřboby, které kompletně ovládly medailové pozice. Z vítězství se radovala posádka Johannese Lochnera, druhý byl Nico Walther a třetí skončil Francesco Friedrich. České posádky se do druhého kola neprobojovaly.

První jízda Dvořákova čtyřbobu ve Winterbergu

Lépe dopadl z českých posádek čtyřbob Dominika Dvořáka, ale skončil na 21. příčce, tedy na prvním nepostupovém místě. Jan Vrba byl se svým čtyřbobem šestadvacátý. Rozdíl mezi oběma boby byl 32 setin sekundy. Dvořák ztratil na vítězného Lochnera 80 setin sekundy. Lochner měl v cíli pohodlný náskok 23 setin vteřiny před Waltherem, Friedrich byl o dalších deset setin třetí. Lochnerova posádka je také v čele průběžného pořadí.

Závody SP v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Lochner, Bluhm, Weber, Rasp) 1:49,03 (54,36+54,67), 2. Německo (Walther, Hübenbecker, Korona, Franke) -0,23 (54,48+54,78), 3. Německo (Friedrich, Bäcker, Grothkopp, Margis) -0,33 (54,51+54,85), ...v 1. kole 21. ČR (Dvořák, Dobeš, Šindelář, Nosek) 55,16, 26. ČR (Vrba, Stokláska, Suchý, Egydy) 55,48.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 8 závodů): 1. Lochner 826, 2. Walther 787, 3. Kripps (Kan.) 754, ...27. Dvořák 62, 30. Vrba 36.