Golf Time

V Oberhofu se jedou stíhačky: Koukalová a Šlesingr mají výhodné pozice

Oberhof (Německo) - Čeští biatlonisté odstartují na Světovém poháru v Oberhofu do stíhacích závodů z výhodných pozic, které si vybojovali v předchozích sprintech. Michal Šlesingr vyjede na trať jako druhý a Gabriela Koukalová první, navíc se slibným náskokem 21 sekund před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Přímý přenos stíhačky mužů sledujte od 11:35 na ČT sport a webu ctsport.cz, ženský závod startuje živě od 14:30.

Gabriela Koukalová
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Čeští muži budou mít v závodu čtyřnásobné zastoupení. Pojedou také Adam Václavík, který byl ve sprintu sedmnáctý a v SP poprvé bodoval, devatenáctý Ondřej Moravec a jednadvacátý Michal Krčmář. Do ženské stíhačky postoupila vedle Koukalové už jen Eva Puskarčíková ze 42. místa.

Koukalová v pátek navázala na předvánoční triumf ze závodu s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. Celkově vyhrála potřetí v sezoně, a pokud zvítězí i dnes, dostane se do čela průběžného pořadí SP před Němku Lauru Dahlmeierovou, která si dává pauzu a v Oberhofu chybí.