Buly - debata expertů

Fourcade nenašel konkurenta ani ve sprintu, nejlepší z Čechů Šlesingr

Östersund – Francouz Martin Fourcade zatím marně hledá konkurenta. Tři starty a tři vítězství v sezoně. Po štafetě dvojic a vytrvalostním závodě vyhrál v Östersundu i sprint. A to s úctyhodným náskokem 41,5 sekundy. Druhým místem udělal radost domácím fanouškům Fredrik Lindström, třetí dojel Němec Arnd Peiffer. Nejlepším Čechem byl sedmnáctý Michal Šlesingr. Bodovali ještě pětatřicátý Ondřej Moravec a osmatřicátý Michal Krčmář.

Martin Fourcade
zdroj: ČTK/ZUMA

Zatímco ve sprintu biatlonistek se v rychlosti běhu dostaly do první dvacítky čtyři Češky, mezi muži se to povedlo jen Šlesingrovi. Ten stejně jako Moravec a Krčmář udělal na střelnici jen jednu chybu, ale ve vyrovnaném poli to na nejlepší nestačilo.

"Dokázal jsem odstřílet stejně rychle jako na tréninku. Už jsem tam nevylehával dlouho, jako při tom dlouhém závodě, kde to bylo dané i podmínkami, protože při tom větru si to člověk nedovolí. Ale dneska si myslím, že obstojný," zhodnotil své vystoupení Šlesingr.

Moravec chyboval jednou vestoje a podobně na tom byl i Krčmář. Václavík naopak minul dvakrát vleže. Na "stojce" nezaváhal a 55. místem vybojoval účast ve stíhacím závodě.

"Do dalšího závodu mám jediné přání, hlavně ať nefouká," uvedl Jaroslav Soukup po vytrvalostním klání. Přání se mu splnilo, na jeho výsledek to však velký dopad nemělo. Na obou položkách minul po dvou terčích, což v součtu s pomalým během stačilo jen na 93. místo se ztrátou tří minut a 47 sekund na vítěze.

Výsledky sprintu mužů v Östersundu

1. M. Fourcade (Fr.) 23:31,9 (0 trest. okruhů), 2. Lindström (Švéd.) -41,5 (0), 3. Peiffer -43,6 (0), 4. Doll (oba Něm.) -44,1 (1), 5. Eberhard (Rak.) -46,0 (2), 6. Windisch (It.) -50,6 (0), 7. Babikov (Rus.) -55,6 (0), 8. Desthieux (Fr.) -56,0 (0), 9. Pidrušnyj (Ukr.) -56,5 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -57,3 (1) a Cvetkov (Rus.) -57,3 (0), ...17. Šlesingr -1:06,7 (1), 35. Moravec -1:46,6 (1), 38. Krčmář -1:50,2 (1), 55. Václavík -2:20,5 (2), 93. Soukup (všichni ČR) -3:47,5 (4).

Průběžné pořadí (po 2 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 120, 2. Lindström 86, 3. Björndalen 69, 4. J.T. Bö (oba Nor.) 65, 5. Eberhard 63, 6. Rastogujevs (Lot.) 61, ...17. Šlesingr 40, 26. Moravec 30, 54. Krčmář 3.