TCL V Repre

Moravec si ve sprintu spravil chuť sedmým místem, vyhrál Peiffer

Oslo - Ondřej Moravec navázal na páté místo Gabriely Soukalové a ve sprintu biatlonistů v Oslu doběhl sedmý. V závodu se na střelnici málo chybovalo, vyhrál Němec Arnd Peiffer, který s vysokým startovním číslem překvapivě překonal Martina Fourcada.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

K úspěchu byla zapotřebí bezchybná střelba, což se povedlo nejlepším sedmi biatlonistům. Moravec z nich byl nejpomalejší, nicméně po posledních rozpačitých výsledcích se vrátil do elitní desítky.

"Bezchybná střelba byla mým hlavním cílem. Na to jsem se soustředil," uvedl Moravec, jemuž se po vydařeném závodě ulevilo. "Člověk dělá, co může. Rozdíly byly malé, trochu mě mrzí, že jsem se nedostal do nejlepší šestky, ale i sedmou příčku beru všemi deseti. Dokázal jsem si, že mezi elitou můžu být, že tam patřím," dodal trojnásobný olympijský medailista ze Soči, jenž je v SP osmý, těsně před krajanem Michalem Šlesingrem.

Pro vítězství si dojel Němec Arnd Peiffer, jenž porazil o 3,3 sekundy vedoucího muže SP Martina Fourcada z Francie. Třetí byl Rus Anton Šipulin. Moravec za vítězem zaostal o 29,4 sekundy.

Na body dosáhl ještě Šlesingr, jenž netrefil poslední desátý terč a obsadil 24. pozici. Michal Krčmář (46.), Tomáš Krupčík (54.) ani Jaroslav Soukup (62.) nebodovali.

Výsledek sprintu biatlonistů v Oslu

1. Peiffer (Něm.) 24:57,0 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -3,3 (0), 3. Šipulin (Rus.) -15,4 (0), 4. Birnbacher (Něm.) -18,5 (0), 5. Birkeland (Nor.) -19,1 (0), 6. Fillon Maillet (Fr.) -27,4 (0), 7. Moravec (ČR) -29,4 (0), 8. J. Bö (Nor.) -29,9 (1), 9. Landertinger (Rak.) -33,0 (0), 10. Garaničev (Rus.) -35,4 (0), ...24. Šlesingr -1:05,4 (1), 46. Krčmář -1:47,6 (1), 54. Krupčík -1:58,4 (1), 62. Soukup (všichni ČR) -2:13,7 (2).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 777 b., 2. Schempp (Něm.) 699, 3. Šipulin 684, 4. Fak (Slovin.) 648, 5. J. Bö 552, 6. Garaničev 505, ...8. Moravec 466, 9. Šlesingr 410, 42. Krčmář 99, 48. Soukup 81, 66. Krupčík 28.