pátek 23. června 2017 Zdeňka
SP v biatlonu

Soukalová získala zpět žlutý dres, Bergerová potvrdila návrat formy

aktualizováno 5. 1. 2014 18:20

Oberhof - Suverénka loňské sezony je zpět. Norka Tora Bergerová vyhrála v Oberhofu závod s hromadným startem na 12,5 kilometru před krajankou Synnöve Solemdalovou a Běloruskou Darjou Domračevovou. Nejlepší z českých biatlonistek Gabriela Soukalová dojela na 13. místě, což jí navrátilo vedení ve světovém poháru a zajistilo žlutý dres pro další závody v Ruhpoldingu. Veronika Vítková skončila čtyřiadvacátá.

Gabriela Soukalová

Bergerová vybojovala premiérový triumf v sezoně. Domračevová, která až do poslední střelby útočila na třetí vítězství v Oberhofu v řadě, chtěla ještě v cílové rovince atakovat Solemdalovou, nakonec druhé místo norská biatlonistka uhájila.

Soukalová zastřílela první dvě položky vleže čistě a pohybovala se do pátého místa. Další dvě střelby vestoje přinesly dvě chyby a to znamenalo odsun z první desítky. Vítková udělala po slibném začátku celkem tři a dojela na 24. místě se ztrátou téměř tří minut.

Soukalová byla po závodu trochu rozmrzelá. "Raději bych byla dnes do desítky než být opět ve žlutém," prohlásila. Cítila už ale v cíli velkou únavu, navíc dojela s puchýři na nohou. "Musím si nechat vyměnit boty. Dnes jsem nemohla od prvního okruhu, hole jsem nedokázala zapíchnout, pomohly by mi snad jedině cepíny," vtipkovala sarkasticky. "Přitom obyčejně mívám třetí den nejlepší, teď to bylo obráceně. Takový sešup výkonnosti jako po skluzavce," dodala.

Norská reprezentace v Oberhofu vyhrála pět ze šesti závodů. Jen v mužském klání s hromadným startem se radoval Francouz Martin Fourcade.

Ženy - 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 37:59,0 (1), 2. Solemdalová (obě Nor.) -17,5 (0), 3. Domračevová (Běl.) -17,8 (2), 4. Henkelová (Něm.) -39,9 (1), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -53,4 (3), 6. Palková (Pol.) -1:01,7 (1), 7. Kuzminová (SR) -1:09,9 (2), 8. Džymová (Ukr.) -1:17,0 (1), 9. Viluchinová (Rus.) -1:26,7 (0), 10. Hildebrandová (Něm.) -1:29,8 (1), ...13. Soukalová -1:46,2 (2), 24. Vítková (obě ČR) -2:56,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 22 závodů): 1. Soukalová 306, 2. Valj Semerenková (Ukr.) 304, 3. Mäkäräinenová 301, 4. Domračevová 284, 5. Pidhrušná (Ukr.) 284, 6. Starychová (Rus.) 282, ...10. Vítková 238, 47. Puskarčíková 42, 59. Tomešová (obě ČR) 21.

Zdroj: biatlon.cz, ČT sport