ČTsport

ČTsport
středa 21. března 2018 Radek

Blíží se Jizerská padesátka, sněhové podmínky jsou ideální

Velikost textu:

Praha - O víkendu oslaví Jizerská padesátka jubilejní padesáté narozeniny. V sobotu i v neděli budou probíhat doprovodné akce, které podtrhnou historický odkaz závodu i oslavu jeho současné podoby. V Bedřichově aktuálně panují ideální sněhové podmínky, sněhu je nadbytek, část pokrývky musela být z trati dokonce odbagrována. Organizátoři si z tohoto důvodu přesun závodu z ledna na únor pochvalují. Letošního ročníku Padesátky se zúčastní zajímavé osobnosti, na start se postaví také člen bronzového čtyřkajaku z Ria Lukáš Trefil. 

Jizerská padesátka
Jizerská padesátka

Jedním ze zahajovacích doprovodných programů tradičního běžkařského závodu je šachový turnaj. "Na letošní ročník jsme připravili padesát šachových soubojů s Davidem Navarou, kam se závodníci mohou přihlást. Máme tam pozvané zajímavé osobnosti. Je to takový zajímavý vstup do Jizerské padesátky," popsal akci člen organizačního výboru Jizerské padesátky Tomáš Leixner.

Hlavnímu závodu bude předcházet Jizerská desítka, která je určená pro běžkařské začátečníky nebo rodiny s dětmi.  "Ta je pro všechny, kdo chtějí zažít atmosféru velkého závodu, ale nevěří si na padesát kilometrů. Je to i příležitost se pokochat, Jizerské hory nabízí krásné výhledy," řekl Leixner. 

přehrát video
Leixner: Sněhové podmínky v Bedřichově jsou fantastické

Pořadatelé přesunuli letošní závod na únor na rozdíl od předchozích let, kdy se Padesátka jezdila v lednu. Bylo to především kvůli sněhovým podmínkám, které jsou nyní ideální. "V předchozích letech jsme každé Vánoce bojovali s tím, jestli Jizerská padesátka bude. Sledovali jsme předpovědi počasí a každou změnu jsme těžce nesli. Proto jsme se rozhodli závod přesunout na únor. A ty sněhové podmínky v Bedřichově jsou teď fantastické.

Sněhu je akutálně tolik, že část pokrývky muselo být z trati odstraněno. "Takže letos to jsou spíš příjemné starosti," okomentoval Laixner situaci. Příští rok se bude Jizerská padesátka odehrávat v době zimních olympijských her. Organizátoři ale na první místo staví právě sněhové podmínky."

"Jsme si té kolize vědomi, ale pro nás je důležité počasí. Především to, abychom měli na Jizerskou padesátku sníh. Volba nebyla jednoduchá, museli jsme zvažovat všechny faktory, ale tento termín nám z toho vyšel nejlíp. Samozřejmě doufáme, že v té době nebude například finále hokejového turnaje s českou účastí," dodal Leixner.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko - Dánsko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko - Dánsko vydáno před 1 hodinou Na mistrovství světa si ověřily, že mohou hrát s každým, což by rády české házenkářky potvrdily i v dalším utkání kvalifikace mistrovství Evropy. Před vlastními fanoušky ...
   • ŽIVĚ: Krátký program sportovních dvojic
    Sport živě
    ŽIVĚ: Krátký program sportovních dvojic vydáno před 3 minutami V Miláně začalo mistrovství světa v krasobruslení. Do soutěže sportovních dvojic vstupují krátce před 19:00 také čeští reprezentanti Anna Dušková s Martinem Bidařem. Podobně jako ...
   • Koukalová: Měla jsem pocit, že ve mně vidí zrádce. Ale copak za to můžu?
    Koukalová: Měla jsem pocit, že ve mně vidí zrádce. Ale copak za to můžu? vydáno před 3 hodinami Gabriela Koukalová poprvé od konce loňského roku přiblížila strasti, které ji provázely po celou sezonu. V rozhovoru pro časopis Glanc poodhalila důvody své neúčasti na olympijských ...
   • ŽIVĚ: Třinec – Pardubice
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Třinec – Pardubice vydáno před 9 minutami O mečbol ve čtvrtfinálové sérii usilují hokejisté Třince a Pardubic. Oba celky zatím v souboji stoprocentně využily domácího prostředí a za stavu 2:2 pokračuje boj na ledě ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.