Hokej: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec

Šumavský skimaraton ovládli Freimuth a Moravcová

30. ročník Šumavského skimaratonu, patřícího do seriálu závodů Stopa pro život, přilákal množství tuzemských i zahraničních závodníků. Hlavní závod na 46 kilometrů klasicky vyhrál Němec Thomas Freimuth, ženám kralovala Klára Moravcová.

Freimuth a Moravcová ovládli Šumavský skimaraton

Německý reprezentant Freimuth ovládl královskou trať, která měla začátek na Kvildě, stylem start - cíl. 46 kilometrů zvládl za 2:20:48 sekundy. "Mám rád rozmanitost českých tratí a dnešní závod pro mě byl spíše tréninkem," prozradil Freimuth.

V ženské kategorii dominovala domácí Moravcová. "Sem tam jsem namrzala, sem tam jsem se smekala, sem tam byly kamínky, takže jsem dávala pozor, abych si moc nepoškrábala lyže, ale ve finále ještě dobré," řekla Moravcová po závodě.