Štafeta běžců na lyžích vybojovala na univerziádě už čtvrtý český bronz

Štrbské Pleso/Osrblie (Slovensko) - Štafeta běžců na lyžích ve složení Jacob Kordač, Adam Fellner, Jakub Gräf a Daniel Máka skončila na Světové zimní univerziádě třetí a na Slovensku vybojovala čtvrtou českou medaili, opět bronzovou. Máka porazil o jedinou desetinu sekundy finišmana Francie. Závod na 4x7,5 kilometru vyhrálo Rusko před Kazachstánem. Ve štafetě žen na 3x5 km dojely Češky na pátém místě.

Zimní univerziáda
zdroj: ČTK/ZUMA

V polovině závodu byli Češi pátí, ale Gräf je posunul na čtvrté místo a Máka na stupně vítězů. Za ruským kvartetem zaostali čeští běžci téměř o tři minuty, na stříbrné Kazachy ztratili minutu.

O předchozí české bronzy na letošní univerziádě se postarali běžci Jan Šrail a Karolína Grohová ve sprintu smíšených dvojic, biatlonistka Jitka Landová a skokanky na lyžích v soutěži družstev.