Cyklotoulky

Janka ještě nenastoupí do závodu ve Wengenu, bude se připravovat na Hry

Carlo Janka, bývalý mistr světa a olympijský vítěz, odložil návrat do Světového poháru po zranění kolena. Lyžař ze Švýcarska sice absolvoval dva tréninky v domácím Wengenu, ale do závodu nezasáhne. Janka se bude místo toho individuálně připravovat na olympiádu.

Carlo Janka
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

"Jeho rekonvalescence jde dobře. Necítí se ale ještě připravený na závody a vrátil se domů," uvedl švýcarský lyžařský svaz. Janka si v říjnu těsně před startem sezony při pádu v tréninku natrhl zkřížený vaz v pravém koleně.

V dnešním tréninku na sjezd ve Wengenu, který v roce 2010 vyhrál, obsadil Janka 22. místo se ztrátou přes dvě sekundy na nejrychlejšího Francouze Adriena Théauxe. Ve středu byl vítěz Světového poháru z roku 2010 jednadvacátý.

Na únorové olympiádě v Pchjongčchangu by chtěl Janka navázat na úspěch z Vancouveru, kde ve své životní sezoně před osmi lety vyhrál obří slalom.