Absa Cape Epic

Suverén Svindal vyhrál sjezd v Bormiu

Bormio (Itálie) - Čtvrtý sjezd sezony vyhrál v italském Bormiu norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil své vedení v průběžném pořadí světového poháru. Před obhájcem velkého křišťálového glóbu Marcelem Hirscherem z Rakouska, jenž dává přednost technickým disciplínám, má dnešní vítěz náskok 195 bodů. Úřadující mistr světa ve sjezdu Svindal si připsal čtvrtou výhru v olympijské sezoně, v níž vedle celkového hodnocení vede i pořadí SP ve sjezdu a super-G.

Nor Aksel Lund Svindal
zdroj: AP autor: Alessandro Trovati

"Je super, když člověk skoro každý víkend bojuje o vítězství. Myslím, že dnes jsme měli my v elitní skupině trochu štěstí, protože sněžení už nebylo tak husté," uvedl jednatřicetiletý Svindal po závodu, jenž začal kvůli sněžení s více než půlhodinovým zpožděním. "Dnes to byla výhoda, ale často je vysoké číslo spíš na škodu," dodal Nor, jenž startoval s číslem 21.

Druhé místo na sjezdovce Stelvio obsadil Rakušan Hannes Reichelt, jenž na Svindala ztratil 39 setin sekundy. Reichelt tak nevyužil poslední šanci dosáhnout na první letošní rakouské vítězství v rychlostní disciplíně - bez triumfu v super-G či sjezdu zůstala alpská lyžařská velmoc naposledy v roce 1987.

Třetí dojel se ztrátou 51 setin sekundy Kanaďan Erik Guay. Čeští reprezentanti nestartovali.

Výsledky sjezdu SP lyžařů v Bormiu

Muži - sjezd: 1. Svindal (Nor.) 1:54,08, 2. Reichelt (Rak.) -0,39, 3. Guay (Kan.) -0,51, 4. Théaux (Fr.) -0,89, 5. Mayer (Rak.) -0,96, 6. Innerhofer (It.) -0,98, 7. Défago (Švýc.) a Fayed (Fr.) -1,13, 9. Varettoni (It.) -1,14, 10. Ganong (USA) a Dürager (Rak.) oba -1,18.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 9 závodů): 1. Svindal 300 b., 2. Guay 207, 3. Reichelt 180, 4. Théaux 135, 5. Paris 129, 6. Fill (oba It.) 124, ...44. Bank (ČR) 1.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 35 závodů): 1. Svindal 630, 2. Hirscher (Rak.) 435, 3. Ligety (USA) 329, 4. Reichelt 296, 5. Pinturault (Fr.) 268, 6. Küng (Švýc.) 266, ...85. Krýzl (ČR) 17, 97. Bank 10.