sobota 23. září 2017 Berta

Skikrosařka Zemanová potvrdila formu pátým místem v Innichenu

aktualizováno 19. 12. 2015 15:39

Innichen (Itálie) – Andrea Zemanová dojela pátá v závodu Světového poháru v Innichenu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Zvítězila Němka Heidi Zacherová před vedoucí ženou seriálu Annou Holmlundovou ze Švédska. Mezi muži vyhrál Francouz Jean Frederic Chapuis.

Skikrosařka Andrea Zemanová (druhá zprava)

Dvaadvacetiletá Zemanová postoupila do závodu díky čtvrtému místu z páteční kvalifikace. Dnes vyhrála čtvrtfinálovou rozjížďku, ale v semifinále dojela třetí za Zacherovou a Holmlundovou. Chuť si spravila výhrou v malém finále. "Poprvé v kariéře vyhraný malý finále a páté místo!" radovala se Zemanová.

Popáté v kariéře skončila Zemanová v desítce Světového poháru. Lépe dopadla jen letos v Aare, kde díky druhému místu stála na stupních vítězů.

Šanci dostat se do velkého finále bude mít Zemanová v neděli, kdy se pojede v Innichenu další závod, do kterého se kvalifikovala třetím časem. "Zítra další boj o medaili," vyhlásila skikrosařka, které pomáhá i Tomáš Kraus.

Výsledky závodu SP ve skikrosu v Innichenu

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Leman (Kan.), 3. Rohrweck (Rak.), 4. Midol (Fr.), 5. Flišar (Slovin.), 6. Fiva (Švýc.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Delbosco (Kan.) 286 b., 2. Chapuis 270, 3. Leman 260.

Ženy: 1. Zacherová (Něm.), 2. Holmlundová, 3. Näslundová (obě Švéd.), 4. Baronová (Fr.), 5. Zemanová (ČR), 6. Bergerová Sabbatelová (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Holmlundová 360, 2. Baronová 204, 3. Zacherová 198, ...13. Zemanová 91.