úterý 19. září 2017 Zita

Björgenová vyhrála čtyřdílné finále SP v běhu na lyžích

Falun - Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála na závěr čtyřdílného finále Světového poháru závod na 10 km volně s handicapovým startem. Ve Falunu doběhla druhá celková vítězka sezony Polka Justyna Kowalczyková, bronzová příčka patří Švédce Charlotte Kallaové. Do závěrečného závodu sezony nastupovala Björgenová s výrazným náskokem 50 sekund, který si vyjela v předchozích třech dílech severského turné.

Marit Björgenová

Všechny lyžařky musely bojovat s hustým sněžením a hlubokým sněhem po celé délce trati. Trojnásobná olympijská vítězka Björgenová však svůj náskok bezpečně udržovala a dojela si pro vítězství a prémii 41 250 švýcarských franků (729 tisíc korun). Po dvojnásobném bodovém zisku zakončila Björgenová sezonu na celkové druhé příčce klasifikace, Kowalczyková ale měla prvenství už dlouho dopředu zajištěno.