neděle 22. října 2017 Sabina

Skikrosař Kraus obsadil v konečném hodnocení SP sedmé místo

Sierra Nevada (Španělsko) - Nejlepší český skikrosař Tomáš Kraus po nepovedené sezoně obsadil v konečném hodnocení světového poháru sedmé místo. Obhájce křišťálového globu v posledním závodu, který hostila Sierra Nevada, měl v kvalifikaci problémy na trati a do vyřazovací části už nenastoupil. Již z pátého vítězství v sezoně se ve Španělsku radoval švýcarský olympijský šampion Michael Schmid. Před jeho výkonem se v osmifinálové jízdě musel sklonit také Zdeněk Šafář, jenž byl hodnocen na 26. příčce. Schmid měl celkový triumf v SP zajištěný už po závodech v minulém týdnu.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus

Mezi ženami vyhrála na závěr sezony Švédka Anna Holmlundová, která si tím polepšila na třetí příčku konečné klasifikace. Tu vyhrála již posedmé za sebou Francouzka Ophelie Davidová o 127 bodů před Kanaďankou Ashleigh McIvorovou.

Skikrosový závod měl být původně na programu až v sobotu, organizátoři ale kvůli nejistému víkendovému počasí raději uspořádali kvalifikaci i vyřazovací část v jediný den.