Biatlonistka Domračevová vyhrála v Kontiolahti i stíhací závod

Kontiolahti - Běloruská biatlonistka Darja Domračevová vyhrála po sobotním sprintu ve finském Kontiolahti i dnešní stíhací závod světového poháru. Nejlepší českou reprezentantkou byla 41. Barbora Tomešová, o dvě místa za ní doběhla Zdenka Vejnarová. Neunerová si pět závodů před koncem upevnila vedení v seriálu, kde má náskok 32 bodů před dnes devátou Švédkou Helenou Jonssonovou.

Domračevová do závodu startovala z vedoucí pozice a těsný náskok si udržela i po bezchybné první střelecké položce. Z pátého místa však útočila tradičně nejrychlejší běžkyně Němka Magdalena Neunerová, která v polovině závodu vedla o více než čtvrt minuty. Celkově tři chyby vestoje ji však stály vítězství a za Běloruskou doběhla druhá o 12,1 sekundy. Třetí místo obsadila další Němka Simone Hauswaldová.

České dvojici se nevyvedla hned první střelba a Tomešová i Vejnarová musely shodně na dva trestné okruhy. Svou ztrátu na bodovanou čtyřicítku už jen marně dotahovaly. Magda Rezlerová po 43. místě ve sprintu do stíhačky nenastoupila.

Světový pohár biatlonistek v Kontiolahti:
1. Domračevová (Běl.) 31:32,6 (1 trestný okruh), 2. Neunerová -12,1 (3), 3. Hauswaldová (obě Něm.) -18,1 (1), 4. Valj Semerenková (Ukr.) -44,0 (2), 5. Zajcevová (Rus.) -52,1 (3), 6. Wilhelmová (Něm.) -55,1 (2), 7. Chvostěnková (Ukr.) -1:00,1 (0), 8. Henkelová (Něm.) -1:20,3 (3), 9. Jonssonová (Švéd.) -1:31,7 (2), 10. Bulyginová (Rus.) -1:33,3 (0), ...41. Tomešová -4:38,0 (4), 43. Vejnarová (obě ČR) -4:47,2 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 25 závodů): 1. Neunerová 719 b., 2. Jonssonová 687, 3. Henkelová 652, 4. Wilhelmová 630, 5. Hauswaldová 617, 6. Olofssonová-Zideková (Švéd.) 601, ...56. Vejnarová 70, 57. Rezlerová 63, 61. Vítková (obě ČR) 53, 93. Tomešová 4.