pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan

Kowalczyková vyhrála sprint a upevnila si vedení v SP

aktualizováno 7. 2. 2010 00:04

Canmore - Polská běžkařka Justyna Kowalczyková vyhrála dnešní klasický sprint v kanadském Canmore. Potvrdila tak před olympijskými hrami svou formu a zároveň si upevnila vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Mezi muži se radoval Švéd Emil Jönsson.

Polská lyžařka Justyna Kowalczyková

Kowalczyková neměla v Canmore konkurenci. Ve všech svých rozbězích jednoznačně vyhrála a ve finále zaběhla nejrychlejší čas dne, když se jako jediná dostala pod 3 a půl minuty. Na druhou v pořadí Švédku Idu Ingemarsdotterovou měla v cíli náskok 7,6 vteřiny.

V hodnocení Světového poháru si tak upevnila vedení před Petrou Majdičovou již na 404 bodů. Slovinka dnes vypadla v semifinále, když po pádu doběhla až poslední. Zároveň nechala Kowalczykovou se dotáhnout na rozdíl sedmi bodů v boji o malý glóbus za sprint.

Mezi muži využil menší konkurenci Jönsson, který musel o účast ve finále tvrdě bojovat. Ve finále si však výhru bezpečně pohlídal a do cíle dojel s náskokem 6,6 vteřiny před Norem Johnem Kristianem Dahlem.

Češi na startu chyběli, mezi ženami však doběhla na čtvrtém místě Rakušanka českého původu Kateřina Smutná.