čtvrtek 25. května 2017 Viola

Lyžařka Vonnová si připsala ve sjezdu další vítězství

Haus im Ennstal (Rakousko) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová dál dominuje sjezdům Světového poháru. Mistryně světa dnes zvítězila v rakouském Hausu im Ennstal a završila tak hattrick. Sjezdařská královna v této sezoně dvakrát triumfovala v Lake Louise. Nejrychlejší čas zajela také ve Val d'Isere ve sjezdu do kombinace, kterou díky tomu vyhrála. Zároveň se díky dnešnímu vítězství vrátila do vedení v seriálu SP.

Lindsey Vonnová

Vonnová, která stále jezdí s dlahou na levé ruce, poraněné při slalomu v Lienzu, proletěla rakouskou trať v čase 1:38,84 a zvítězila o 35 setin sekundy před Švédkou Anjou Pärsonovou. Třetí skončila o další čtyři setiny zpět Němka Maria Rieschová, kterou Vonnová přeskočila v průběžném pořadí Světového poháru.

"Snažila jsem se jet agresivně, útočně, protože se ve sjezdu cítím hodně silná. Je to nádherný pocit, když jde vše tak snadno," řekla Vonnová v cíli.