pátek 20. října 2017 Vendelín

Sudová zahájila olympijskou sezonu čtvrtým místem

Suomu (Finsko) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zahájila olympijskou sezonu umístěním těsně pod stupni vítězů. Česká reprezentantka v jízdě v boulích skončila v úvodním závodu sezony Světového poháru ve finském Suomu na čtvrté pozici. Sedmadvacetiletá Sudová tak ve finálové části obsadila stejnou příčku jako v polední kvalifikaci. Od rozhodčích dostala za svou jízdu hodnocení 24,03, přičemž pouhých sedm setin bodu ztratila na bronzovou Hannah Kearneyovou z USA.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová

První závod sezony vyhrála Kanaďanka Kristi Richardsová, druhá byla Aiko Uemuraová z Japonska. V Suomu se původně mělo jet pouze v sobotu, dnešní dodatečný závod byl náhradou za zrušenou soutěž v Méribelu, plánovanou na příští středu.