Golfista roku

Kvitfjell přál outsiderům, super-G vyhrál Streitberger

Kvitfjell (Norsko) - Superobří slalom Světového poháru v norském Kvitfjellu vyhrál překvapivě Rakušan Georg Streitberger před vítězem sobotního sjezdu Bodem Millerem a Didierem Cuchem. Švýcarský veterán má tak velmi blízko k zisku malého křišťálového globu za tuto disciplínu.

Na olympijské sjezdovce se z premiérového prvenství SP radoval již druhý sjezdař, páteční závod vyhrál rovněž nečekaně Ital Werner Heel. Šestadvacetiletý Streitberger do dnešního dne skončil pouze šestkrát v první desítce a jeho nejlepším umístěním byla šestá příčka ze super-G ve Val Gardeně z roku 2006. V cíli byl ale o dvě desetiny rychlejší než vedoucí závodník SP Miller.

Ten má v celkové klasifikaci šest závodů před koncem sezony náskok 185 bodů před Cuchem a blíží se ke druhému triumfu v kariéře. Ze tří závodů v Kvitfjellu si připsal celkem 260 bodů a se svými výsledky byl velmi spokojený. "Moje lyže jely opravdu dobře a Cuche navíc v každém závodu udělal nějaké chyby," řekl.

Závodníci startující až za elitní třicítkou včetně Petra Záhrobského vyrazili na svou jízdu s velkým časovým odstupem. Ten způsobil těžký pád Rakušana Matthiase Lanzingera, jenž na předposledním skoku narazil do branky a bezvládně doletěl do ochranné sítě. Utrpěl otevřenou zlomeninu levé nohy a četné odřeniny v obličeji. "Když vidím, co se stalo, nemůžu mít ani z vítězství radost. Takové pády jsou zvlášť v super-G nebo sjezdu velmi nebezpečné," komentoval pád svého týmového kolegy Streitberger.

Výsledky - superobří slalom:

1. Streitberger (Rak.) 1:26,68, 2. Miller (USA) -0,20, 3. Cuche (Švýc.) -0,32, 4. Hoffmann (oba Švýc.) a Dixon (Kan.) oba -0,42, 6. Walchhofer (Rak.) -0,43, 7. Guay (Kan.) a Defago (Švýc.) oba -0,50, 9. Heel (It.) -0,52, 10. Gruber (Rak.) -0,58, ...52. Záhrobský (ČR) -3,66.