ČTsport

ČTsport
sobota 24. června 2017 Jan

Bauer letos premiérově doběhl devátý, Churavý byl sedmý

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2009 15:30

Kuusamo (Finsko) - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vstoupil do sezony dnešním devátým místem v závodě Světového poháru na 15 km klasicky v Kuusamu. Z vítězství se radoval Nor Petter Northug. Bauer tak při prvním ostrém testu s konkurencí na prahu olympijské sezony překonal vlastní očekávání. Vítěz SP z roku 2008, který před týdnem vynechal úvodní podnik sezony v norském Beitostölenu a po říjnovém výpadku kvůli nemoci se radši věnoval přípravě, podle svých vlastních slov nepočítal s umístěním v elitní desítce.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/1/32/3103.jpg?1199462070
 • Lukáš Bauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/8/708/70712.jpg?1235747530

Bauer, který vynechal sobotní sprint a dnes doběhl do cíle se ztrátou 24 vteřin na Northuga, byl v Kuusamu jediným Čechem na bodované pozici. Martin Jakš obsadil 45. místo, Jiří Magál skončil na 65. pozici a Milan Šperl s Martinem Koukalem byli na 67., respektive 70. příčce. Pro druhé místo si dnes doběhl Rus Maxim Vylegžanin, třetí byl jeho krajan Alexander Legkov.

Churavý se blýskl sedmým místem

Pavel Churavý se v druhém závodu Světového poháru sdruženářů v Kuusamu blýskl sedmým místem. Zvítězil domácí Hannu Manninen, jenž se k severské kombinaci vrátil po roční pauze. Desátý muž minulé sezony SP Churavý v desetikilometrovém běhu ještě vylepšil svou pozici ze skokanské části, v níž mu patřilo deváté místo. Zároveň se výrazně posunul oproti sobotnímu úvodnímu závodu, který dokončil jako pětadvacátý.

Dvaatřicetiletý Churavý ztratil 49 sekund na vítězného Manninena, s nímž ve stejném čase vyrazil do běhu Gundersenovou metodou. Pro excelentního finského běžce nebyl problém zlikvidovat z desátého místa náskok lepších skokanů a v závěrečném spurtu s Němcem Tinem Edelmannem si doběhl pro první triumf při svém comebacku. Třetí byl jiný německý sdruženář Eric Frenzel.

Čtyřnásobný celkový vítěz SP Manninen se k závodění vrátil po roční pauze, kterou vyplnil studiem na leteckého pilota. Kvůli blížícím se olympijským hrám studium omezil a znovu začal trénovat, i když například skáče pouze o víkendech. Ačkoli sám tvrdí, že se chce kvalifikovat hlavně do soutěže týmů, díky sobotnímu druhému místu a dnešnímu 46. triumfu v kariéře se zařadil mezi medailové kandidáty i pro soutěže jednotlivců.

Spolu s Churavým dnes bodovali další dva Češi, dvacátý Miroslav Dvořák a třiadvacátý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek byl dvě místa za elitní třicítkou.

Pavel Churavý
Pavel Churavý
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Řecko - Francie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Řecko - Francie aktualizováno před 1 hodinou Praha - Šampionát basketbalistek pokračuje. Ve hře byly ještě dvě poslední volné vstupenky na mistrovství světa, které si zajistily Lotyšky a Turkyně. Prvními finalistkami jsou ...
   • ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0 vydáno před 45 minutami Krakov – V Krakově se hraje utkání, které velmi zajímá českou reprezentaci. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky věří, že nedojde na černý scénář a Italové neporazí své ...
   • Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště
    Video
    Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště vydáno před 47 minutami Brno – Na brněnském Výstavišti byla zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Přes 4000 mladých sportovců ve věku 13–16 let bude soutěžit o svoje první velké medaile. Přímý přenos ...
   • ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2 aktualizováno před 6 minutami Tychy – Jestli čeští fotbalisté do 21 let chtějí postoupit do semifinále mistrovství Evropy, musejí porazit Dánsko. A to nejlépe co největším rozdílem – při tří a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.