středa 24. května 2017 Jana

Lyžařka Sudová byla druhá v jízdě v boulích v Inawaširu

Inawaširo - Lyžařka Nikola Sudová obsadila druhé místo v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v japonském Inawaširu. Po
svém nejlepším výsledku za poslední dva roky ztrácí v průběžném pořadí SP pouze čtyři body na vedoucí Rakušanku Margaritu Marblerovou.

Česká reprezentantka v akrobatickém lyžování Nikola Sudová

Dnešní soutěž vyhrála domácí reprezentantka Aiko Uemuraová, která Sudovou předčila o 1,15 bodu. Američanka Emiko Toritová zaostala za
pětadvacetiletou českou lyžařkou o pouhou setinu bodu, Marblerová byla čtvrtá.

Vicemistryně světa Sudová dosud vyhrála dva závody SP, oba v Kanadě. V roce 2005 byla nejlepší v Mont Tremblantu, o rok později triumfovala v Apexu. V této sezoně byla nejlépe třetí před měsícem v Lake Placid. SP má na programu ještě čtyři závody, tím nejbližším by měla být 1. března soutěž na Špičáku.

Japonští akrobati se v domácím prostředí prosadili také mezi muži. Za
olympijským vítězem Dalem Beggem-Smithem z Austrálie, který vyhrál druhý závod v sezoně a vede Světový pohár, obsadil druhé místo Osamu Ueno.

Výsledky:
Muži: 1. Begg-Smith (Austr.) 23,03, 2. Ueno (Jap.) 22,68, 3. Babic (USA) a Colas (Fr.) oba 22,28, 5. Roberts (USA) 20,52, 6. Masukawa (Jap.) 20,17.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 10 závodů): 1. Begg-Smith 410, 2. Colas 324, 3. Marquis (Kan.) 274, ...49. Vaculík (ČR) 10.

Ženy: 1. Uemuraová (Jap.) 22,59, 2. Sudová (ČR) 21,44, 3. Toritová (USA) 21,43, 4. Marblerová (Rak.) 21,28, 5. Vogtliová (USA) 19,91, 6. Itová (Jap.) 19,70.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 10 závodů): 1. Marblerová 325, 2. Sudová 321, 3. Uemuraová 283.