čtvrtek 25. května 2017 Viola

Bauer se vrátil do Světového poháru a vyhrál v Estonsku

Otepää - Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál v estonském Otepää závod na 15 kilometrů klasickou technikou a zvýšil svůj náskok v čele Světového poháru, do kterého se vrátil po nemoci. Český reprezentant dnes zvítězil s náskokem téměř 14 sekund před domácím Jaakem Maem. Tři kilometry před cílem měl k dobru dokonce 22 sekund, ale v závěru na estonského lyžaře něco ztratil. Třetí doběhl Fin Ville Nousiainen. Bauer vyhrál včetně triumfu na Tour de Ski šestý závod Světového poháru v kariéře.

Češký běžec na lyžích

Body si dnes připsali i další dva čeští závodníci. Těsně za elitní desítkou skončil Martin Jakš a devětadvacátý Jiří Magál. Počasí v Otepää lyžařům nepřálo. Závodníci běželi na rozbředlém sněhu navezeném na trať. Nejprve proto startovala takzvaná červená skupina elitních 30 běžců, kterou uzavíral Bauer. Po nich se vydali do stopy další.

I když minulý měsíc Bauera dvakrát skolila nemoc, potvrdil dnes pozici vedoucího muže hodnocení SP. Před odletem do Estonska přitom Bauer řekl, že bude spokojený s umístěním do patnácté pozice.

Po seriálu osmi závodů Tour de Ski na přelomu roku, který s přehledem vyhrál, ulehl Bauer poprvé. Bral antibiotika. Pak odjel trénovat na Mísečky a dostával se zpět do vrcholné formy. Jenže viróza ho opět skolila. Povolení odjet na další závody dostal od doktora Koldovského až ve středu večer. "Každopádně ten návrat k závodění je příjemný," radoval se Bauer.

V neděli je v Estonsku na programu sprint klasicky, potom se běžci přesunou na pokračování SP do Liberce.