čtvrtek 22. června 2017 Pavla

V Otepää byly nejrychlejší Finky, Kuitunenová si pojistila vedení

Otepää - Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála v estonském Otepää závod na 10 kilometrů klasickou technikou a druhým triumfem v sezoně si upevnila vedení ve Světovém poháru. Krajanku Aino-Kaisu Saarinenovou porazila při svém čtrnáctém vítězství v seriálu o více než devět sekund. Třetí dnes doběhla Norka Therese Johaugová. České lyžařky Eva Skalníková a Eva Nývltová skončily v šesté desítce výsledkové listiny.

Virpi Kuitunenová

Kuitunenová po lednovém sprintu v kanadském Canmore vystřídala v čele průběžného pořadí švédskou vítězku Tour de Ski Charlotte Kallaovou, která dnes doběhla až šestnáctá a na Finku ztrácí už 109 bodů. Před závodem v Otepää přitom Kuitunenovou trápila zvýšená teplota a nemohla naplno trénovat. Lyže mi jely jako rakety, takže bylo snadné udržet tempo až do konce, uvedla jednatřicetiletá závodnice, která získala rozhodující náskok na Saarinenovou v závěrečných třech kilometrech.