sobota 18. listopadu 2017 Romana

Kraus byl v závodu SP skikrosu devátý, nejhůře v sezoně

Meiringen (Švýcarsko) - Skikrosař Tomáš Kraus ve druhém závodě za sebou neprošel do semifinále a v dnešním osmém dílu Světového poháru ve švýcarském Meiringenu obsadil až deváté místo. Pětatřicetiletý lyžař i po nejhorším výsledku v sezoně vede průběžné pořadí seriálu, jeho náskok před Kanaďanem Christopherem Delboskem se snížil na 44 bodů. Do konce sezony zbývají 2 závody.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus

Kraus byl letos až do mistrovství světa nejhůře pátý, ale před dvěma týdny na šampionátu v Inawaširu nečekaně vypadl už v prvním kole. Dnes sice po osmém místu v kvalifikaci postoupil do čtvrtfinále, v něm ale obsadil poslední místo.

V rozjížďce prohrál jak s Delboskem, tak se svým bývalým reprezentačním kolegou Stanleym Hayerem, který již startuje za rodnou Kanadu. Edmontonský rodák skončil třetí a ani on do semifinále neprošel.

Závod vyhrál domácí lyžař Andreas Steffen před Delboskem, jenž tak stáhl svůj odstup na Krause. Další souboj o celkové prvenství je na programu už v neděli, kdy skikrosaře čeká na stejném místě náhradní závod za čtvrteční podnik v Grindelwaldu, který byl kvůli špatné viditelnosti a terénu zrušen.