úterý 30. května 2017 Ferdinand

Medailový úspěch Čechů na univerziádě uzavřel zlatem biatlonista Soukup

aktualizováno 28. 2. 2009 12:30

Charpin (Čína) - Na závěr Světové zimní univerziády v čínském Charpinu získal biatlonista Jaroslav Soukup zlatou medaili a uzavřel tak úspěšné vystoupení české výpravy. V závěrečném dni soutěží nenašel český biatlonista přemožitele v závodě na 15 kilometrů s hromadným startem. Pro samotného závodníka je to již třetí medailový úspěch na této akci. V průběhu univerziády dokázal získat také dva bronzy.

Jaroslav Soukup

Jedenáctý muž vytrvalostního závodu z nedávného mistrovství světa zvítězil s více než třicetisekundovým náskokem před ruským duem Alexej Trusov-Artěm Gusev. Česká republika i díky Soukupovi obsadila dvanácté místo v medailovém žebříčku zemí, který ovládla domácí Čína před Ruskem. Obě sportovní velmoci nasbíraly 18 zlatých medailí, Číňané však měli 18 stříbrných oproti 14 ruským.

Český tým získal v Charpinu celkem devět cenných kovů. Dvěma medailemi přispěli ke sbírce sjezdařka Lucie Hrstková a běžec na lyžích Petr Novák.