pondělí 24. dubna 2017 Jiří

Sprint žen na MS v Liberci vyhrála Italka Follisová

Liberec - Mistryní světa ve sprintu volnou technikou se stala v Liberci italská běžkyně na lyžích Arianna Follisová. Na trati dlouhé 1,3 kilometru si doběhla pro zlato před Američankou Kikkan Randallovou a Finkou Pirjo Muranenovou. České reprezentantky byly vyřazeny již v kvalifikaci.

Arianna Follisová

Follisová potvrdila pozici sprinterské specialistky a při překvapivé neúčasti Petry Majdičové neměla ve finále prakticky rovnocennou soupeřku. Slovinská suverénka této sprinterské sezony vypadla už ve čtvrtfinále, přestože ve Světovém poháru vyhrála pět závodů.

Nečekané stříbro brala Randallová, která se dosud v této sezoně nedostala ani jednou na stupně vítězů. Muranenová dnes přidala do sbírky už svou čtvrtou medaili z MS. Před osmi lety vyhrála v Lahti dokonce sprinterské zlato, tehdy ještě pod dívčím jménem Manninenová.

České běžkyně se podle očekávání mezi třicítku postupujících nedostaly. Eva Nývltová byla s mankem 12,42 sekundy na nejrychlejší z kvalifikace Natalii Matvějevovou na 47. místě, Helena Erbenová dokončila kvalifikaci na 51. pozici se ztrátou 13,90 sekundy.