Hokej: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec

Vítková byla v individuálním závodě biatlonistek pátá, vyhrála Wilhelmová

Pchjongčchang (Korea) - Česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila v dnešním individuálním závodu na 15 kilometrů na mistrovství světa v Pchjongčchangu páté místo. Z titulu se radovala vítězka sobotního sprintu Němka Kati Wilhelmová, stříbro putuje zásluhou Teji Gregorinové do Slovinska, bronz má Norka Tora Bergerová.

Juniorská reprezentantka Vítková dlouho sahala po medaili a po třetí čisté střelbě dokonce figurovala v čele průběžného pořadí. Stejně jako většina ostatních závodnic ale při závěrečné stojce jeden terč minula a sen o cenném kovu se jí rozplynul. V případě přesného zásahu by brala stříbro.

I tak si Vítková připsala největší úspěch kariéry a podtrhla svá skvělá představení v Pchjongčchangu v minulých dnech. Sprint dokončila na 18. místě, ve stíhačce se potom vešla do první desítky.

Druhé zlato získala Wilhelmová, která minula také pouze jednou, na druhé položce. Jelikož přidala i druhý nejrychlejší běh, vyhrála nakonec s čtyřicetisekundovým náskokem. Stříbrná medailistka Gregorinová prokázala, že jí individuální závody svědčí. Už loni obsadila na MS v Östersundu šestou příčku.

Z dalších českých reprezentantek závod dobře rozběhla Magda Rezlerová, nakonec ji ale šest trestných minut srazilo až na 56. příčku. Zuzana Tryznová byla po sedmi střeleckých chybách klasifikována na 74. místě.

Mistrovství světa v biatlonu - individuální závod žen (15 km):
1. Wilhelmová (Něm.) 44:03,1 (1 tr. minuta), 2. Gregorinová (Slovin.) -39,5 (1), 3. Bergerová (Nor.) -46,5 (1), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -58,6 (2), 5. Vítková (ČR) -1:20,8 (1), 6. Chrustalevová (Kaz.) -1:29,3 (0), 7. Tofalviová (Rum.) -1:29,9 (1), 8. Jonssonová (Švéd.) -1:42,5 (2), 9. Baillyová (Fr.) -1:49,4 (0), 10. Henkelová (Něm.) -1:51,1 (3), ...56. Rezlerová -6:53,9 (6), 74. Tryznová (obě ČR) -9:24,1 (7).