Dohráno MOL Cup

Fernando Gonzales počtvrté vyhrál turnaj ve Viňa del Mar

Viňa del Mar (Chile) – Chilský tenista Fernando Gonzales vyhrál počtvrté v kariéře turnaj mužů ve svém rodném Viňa del Mar. V soutěži neztratil ani jeden set, neohrozil ho ani finálový soupeř Argentinec Jose Acasuso. Nejvýše nasazený hráč si na své konto připsal 82 tisíc amerických dolarů.

Tenisové utkání
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Pro devětadvacetiletého tenistu znamenal nedělní úspěch jedenáctý turnajový triumf v kariéře. "Myslím, že jsem zde odehrál jedny z mých nejlepších zápasů, a jsem rád, že se to stalo v domácím prostředí před diváky, kteří mě vždy silně podporují," dodal před nadšenými tribunami.

Vítěz z roku 2006 Acasuso se na odpor proti někdejšímu pátému hráči světa vzmohl pouze v úvodu druhého setu, kdy držel vyrovnaný stav 3:3. Poté prohrál počtvrté v zápase svůj servis a musel se smířit se sedmou porážkou v devátém vzájemném zápasu proti Gonzalezovi.