středa 28. června 2017 Lubomír

Čermák s Mertiňákem na titul v Chile nedosáhli

Viňa del Mar (Chile) – Až ve finále se zastavila vítězná cesta česko-slovenské tenisové dvojice František Čermák - Michal Mertiňák na tenisovém turnaji v chilské Viňa del Mar. Nejvýše nasazený pár nestačil ve finále čtyřhry na uruguaysko-argentinskou dvojici Pablo Cuevas - Brian Dabul. Do finále dvouhry postoupili domácí Fernando Gonzales a Argentinec José Acasuso.

Tenisové utkání

Čermák, který v kariéře vyhrál již 16 titulů na okruhu ATP, spolu s Mertiňákem prohráli se svými finálovými soupeři ve dvou setech 3:6, 3:6. Prémii 25 440 dolarů tak získali jejich soupeři.

Fernando Gonzales bude proti Acasusovi hrát již o čtvrté turnajové vítězství ve svém rodišti. V semifinále vyřadil Cuevase, který loni skončil druhý poté, co musel finále proti Gonzalesovi ze zdravotních důvodů vzdát. José Acasuso postoupil do letošního finále poté, co ve třech setech zdolal turnajovou dvojku Tommyho Robreda ze Španělska.