úterý 26. září 2017 Andrea

Aleš Razým vyhrál na lyžařském MS do 23 let sprint klasickou technikou

Praz de Lys Sommand (Francie) - Běžec na lyžích Aleš Razým se stal mistrem světa do 23 let ve sprintu klasickou technikou. Český reprezentant ve francouzském Praz de Lys Sommand tak napodobil úspěch Martina Jakše, jenž na loňském šampionátu vyhrál klasickou patnáctku. Razým dnes získal svou druhou medaili z juniorských šampionátů, v roce 2006 byl třetí ve štafetě. V této sezoně dvakrát pronikl do nejlepší dvacítky v závodech Světového poháru, na Pražské lyži v rámci Tour de Ski obsadil 13. místo.

Lyžařský sprint

Dvaadvacetiletý sprinterský specialista Razým prokázal svou dobrou formu už v kvalifikaci, kterou vyhrál. Ve finále za sebou člen liberecké Dukly nechal Rusa Andreje Fellera a Daniela Heuna z Německa. "Byl to skvělý závod. Jsem ale z vítězství hodně překvapený, protože jsem se na šampionát nijak zvlášť nepřipravoval. Už zítra totiž nastupuji do tréninkového kempu před mistrovstvím světa v Liberci," řekl po závodě Razým s výhledem na domácí šampionát, který začne 18. února.

Nejúspěšnější Češky v kategorii do 23 let Eva Nývltová a Eliška Hájková závodily v malém finále a obsadily celkově deváté a jedenácté místo.