pátek 23. června 2017 Zdeňka

Skvěle běžící Magnus Moan vládl sdruženářům ve Francii

Chaux-Neuve (Francie) - Závod Světového poháru ve francouzském Chaux-Neuve vyhrál norský sdruženář Magnus Moan. Brilantní běžeckou pasáží stáhl na desetikilometrové trati téměř dvouminutovou ztrátu na vedoucího muže po skoku Anssiho Koivurantu z Finska, který nakonec vystoupil na vítězný stupínek jako druhý. Nejlepší z českých reprezentantů Pavel Churavý dosáhl na 21. příčku, body si připisuje i třicátý Tomáš Slavík.

Magnus Moan
Magnus Moan

Moan vybojoval letos již páté prvenství a opět o něco snížil Koivurantův náskok v čele celkové klasifikace. Po skoku mu patřilo sice až 25. místo, ale z vedení finského lyžaře rychle ukrajoval sekundy a kilometr před cílem jej dojel. Nakonec zvítězil s náskokem devíti sekund. Bronzovou příčku ukořistil finišem na cílové rovince Němec Björn Kircheisen. Světovému poháru i po dnešku vévodí Fin Koivuranta o 52 bodů právě před Moanem.

Churavý startoval po skokanské části z dvacáté pozice a v běhu si o jedno místo pohoršil. Jen o dvě sekundy za Slavíkem vyběhl jako osmatřicátý také poslední český reprezentant Miroslav Dvořák, na rozdíl od svého kolegy se ale mezi nejlepší třicítku nevešel a skončil na 35. místě.