sobota 24. června 2017 Jan

Záhrobská byla v Cortině diskvalifikována, vyhrála Zettelová

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská byla diskvalifikována po prvním kole dnešního obřího slalomu v Cortině d'Ampezzo. O možný bodový zisk ji připravilo porušení technických předpisů. Vítězkou závodu se stala Rakušanka Kathrin Zettelová.

Šárka Záhrobská

Záhrobské po prvním kole patřilo třinácté místo a mohla útočit na nejlepší výsledek v sezoně v této disciplíně, kterým je 17. pozice z Aspenu. Organizátoři ale českou reprezentantku na start druhého kola nepustili kvůli nepovoleným rozměrům lyží. Záhrobská podle rozhodčích porušila pravidlo o jejich minimální šířce, která v obřím slalomu představuje 65 milimetrů.

O prvenství svedla boj trojice Rakušanek. Nejvíce důvodů k radosti měla po prvním kole druhá Zettelová, jež porazila o sekundu a 39 setin svou krajanku Michaelu Kirchgasserovou. Třetí skončila Elisabeth Görglová, která po první jízdě vedla, ale v závěru finále udělala chybu. Druhá česká závodnice Klára Křížová nedokončila první kolo.