pondělí 24. července 2017 Kristýna

Lyžařka Sudová skončila v Mt. Gabrielu těsně pod stupni vítězů

Mt. Gabriel (Kanada) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila čtvrtá ve druhém závodu sezony Světového poháru v jízdě v boulích. Na svahu v kanadském Mt. Gabrielu zajela třetí nejlepší kvalifikační jízdu, ve finále jí medailová pozice utekla vinou horšího času. Z vítězství se radovala Japonka Aiko Uemuraová.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová

Sudová se po třetím místě z úvodního závodu v Meribelu představila opět ve skvělém světle a předvedla technicky srovnatelnou jízdu s největšími soupeřkami. O dvě sekundy pomalejší čas v cíli ji ale tentokrát stál potřebné desetiny bodů.

Sudová je v SP zatím čtvrtá

Také v hodnocení disciplíny patří Sudové průběžná čtvrtá pozice za třemi medailistkami dnešního závodu. Druhé místo obsadila stejně jako na úvod sezony Kanaďanka Jennifer Heilová, třetí byla vítězka z Meribelu Hannah Kearneyová.

Mladší sestra úspěšné české reprezentantky Šárka obsadila v kvalifikaci 26. místo a do druhé jízdy nepostoupila.